Fernando Alonso dostał kolejną karę

Wszystko przez silniki Hondy, które co chwilę się psują i wymagają ponadprogramowych wymian.

Kierowca zespołu Formuły 1 - McLarena Hiszpan Fernando Alonso został przed wyścigiem o Grand Prix Meksyku ukarany przesunięciem w niedzielę na starcie o piętnaście pozycji za kolejną wymianę silnika i skrzyni biegów.

Zespół Sędziów Sportowych (ZSS) nałożył na Hiszpana tak wysoką karę za dziesiątą już wymianę jednostki napędowej Hondy w sezonie 2015. Alonso o sto procent przekroczył dopuszczalny limit.

W tej sytuacji Hiszpan, który o wywalczeniu w tym roku pole position może tylko pomarzyć, do niedzielnego wyścigu zapewne wystartuje z ostatniej, 10. linii.

Reklama

Po poprzednim wyścigu o GP USA na torze w Austin Alonso, w którym zajął 11. miejsce, powiedział, że nowy silnik Hondy nadal nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Hiszpan na wyścig w USA miał zamontowaną w swoim bolidzie nową jednostkę napędową, która - w opinii przedstawicieli japońskiego koncernu - miała być osiągami porównywalna z motorami Mercedesa czy Ferrari.

Jednak pod koniec rywalizacji nowy silnik Honda ponownie zaczął szwankować, tracić moc.

"Nic nie mogłem zrobić, tylko liczyć na to, że dojadę do mety" - powiedział. Alonso podkreślił jednak, że koncern Hondy znacznie poprawił osiągi motorów, jakimi McLaren dysponował na początku sezonu, ale do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele.

"Jestem po wyścigu w USA trochę bardziej smutny niż szczęśliwy. Liczyłem na więcej" - dodał.

W klasyfikacji generalnej MŚ F1 Alonso plasuje się na odległej, 17. pozycji. Jego partner z teamu Brytyjczyk Jenson Button jest 16.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1 | Fernando Alonso
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy