Reklama

Dżentelmen na sterydach. Pojedzie aż 322 km/h!

Z początkiem roku Bentley oficjalnie zaprezentuje model Continental GTC Speed w wersji z otwartym nadwoziem. Czego spodziewać się można po najszybszym w historii kabriolecie brytyjskiej marki?

Samochód powstanie w oparciu o model Coupe napędzany 625-konnym silnikiem W12 o pojemności 6,0 l. Tak samo, jak w aucie z zamkniętym nadwoziem jednostka rozwijać ma maksymalny moment obrotowy 800 Nm, który przekazywany będzie na koła obu osi za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.

Jak taka moc przekładać się będzie na osiągi? Continental GTC Speed w wersji Cabrio przyspieszać ma do 100 km/h w 4,2 s. Prędkość maksymalna - 322 km/h - jest nieznacznie niższa niż w przypadku wersji Coupe, która rozpędza się do 329 km/h.

Dokładna specyfikacja auta oraz jego ceny nie są jeszcze znane. Samochód najprawdopodobniej zobaczyć będzie można już na zbliżającym się wielkimi krokami salonie w Detroit.

Weź udział w plebiscycie i wybierz najważniejsze wydarzenie 2012 roku!

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy