Reklama

Drogówce już nie podskoczysz

Do połowy grudnia tego roku policjanci dostaną 368 nowych motocykli. Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, będą to Hondy CBF 1000A osiągające nawet do 230 km/h.

"Właśnie odebrano pierwszych 31 egzemplarzy. Według specjalistów jest to maszyna uniwersalna, sprawdzająca się w wielu sytuacjach i nie odstająca od motocykli typowo sportowych" - dodał Sokołowski.

Reklama

Nowy sprzęt trafi nie tylko do policjantów z ruchu drogowego, ale też do instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, którzy na co dzień szkolą policyjnych motocyklistów.

Policjanci korzystający z motocykli będą mogli swobodnie się komunikować dzięki tzw. zintegrowanemu systemowi łączności podkaskowej. "Umożliwia on jednoczesną komunikację kilku policyjnych motocyklistów" - powiedział Sokołowski.

Hondy, które trafią do funkcjonariuszy, są wyposażone w silnik o pojemności jednego litra o mocy 98 koni mechanicznych. Do "setki" - jak podkreślił rzecznik - będą rozpędzać się w zaledwie 3,7 sekundy.

"Zakup nowych motocykli był możliwy dzięki jednej z czterech umów podpisanych przez Policję z Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego" - dodał rzecznik.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sokołowski | Mariusz Sokołowski | policja | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje