Reklama

Droga S19: na Podlasiu powstaną kolejne odcinki ViaCarpatia

Na Podlasiu powstać ma kolejny odcinek S19, czyli drogi szybkiego ruchu budowanej w ramach słynnego szlaku Via Carpatia. Tym razem chodzi o fragment Bielsk Podlaski Zachód - Boćki.

 U Wojewody Podlaskiego są już wnioski o ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) na odcinki S19 od Krynic pod Białymstokiem do Plosek, położonych na południe od Narwi. Ostatnio przybyły kolejne:

  • na odcinek Boćki - Malewice,
  • na odcinek Haćki - Bielsk Podlaski Zachód (z odcinkiem DK66),
  • na odcinek Bielsk Podlaski Zachód - Boćki.

Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi prace nad dokumentacją do złożenia wniosków na następny odcinek S19 Ploski - Haćki oraz obwodnicę Bielska Podlaskiego na DK66. Złożenie wniosków spodziewane jest na przełomie tego i przyszłego roku. W przygotowaniu jest również dokumentacja do złożenia wniosku na ostatni odcinek S19 w województwie podlaskim, Malewice - Chlebczyn.

Reklama

Nowy odcinek S19. Gdzie powstanie?

S19 Bielsk Podlaski Zachód - Boćki to ok. 12 km odcinek dwujezdniowej drogi o nawierzchni bitumicznej. Ten rodzaj nawierzchni, która powinna przenieść najwyższe dopuszczalne obciążenie 11,5 t/oś przy prognozowanej kategorii ruchu KR6. W ramach budowy powstać też mają obiekty inżynierskie, jak:

  • wiadukty,
  • przejścia dla zwierząt,
  • przepusty,
  • węzeł drogowy (Boćki). 

ViaCarpatia - S19 w województwie podlaskim

Obok odcinków drogi S19 na południe od Białegostoku, Wojewoda Podlaski bada także wniosek o ZRID na odcinek od przejścia granicznego w Kuźnicy do węzła Sokółka Północ. Dokumentację na kolejny odcinek, od węzła Sokółka Północ do węzła Dobrzyniewo rozpoznaje Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w postępowaniu odwoławczym od wydanej w sierpniu 2021 roku decyzji środowiskowej.

Rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych na odcinki S19 Kuźnica - Sokółka spodziewane jest jeszcze tej jesieni.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Via Carpatia | droga s19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy