Reklama

"Dostał" światłami, ale jechał dalej! Film

Wicemistrzowie kraju Michał Sołowow i Maciej Baran (ford fiesta S2000) zajęli szóste miejsce w 46. Arctic Lapland Rally (Rajd Arktyczny), pierwszej rundzie mistrzostw Finlandii.

To najlepszy wynik polskiej załogi w siódmym starcie w tej imprezie.

Od 1998 roku żadna załoga spoza Skandynawii nie uplasowała się na tak wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Po dwóch odcinkach specjalnych Sołowow z pilotem Baranem byli na piątym miejscu. Na trzecim OS-ie przebili oponę i stracili ponad dwie minuty.

"Na czwartym odcinku wydarzyło się coś niesamowitego - zamontowane na masce lampy do nocnej jazdy najpierw urwały się, a potem spadły pod samochód. Zostaliśmy tylko ze światłami seryjnymi, więc trudno było po ciemku trafić w drogę" - powiedział Sołowow.

Reklama

Drugiego dnia imprezy warunki atmosferyczne znacznie się pogorszyły; zaczął padać śnieg, zrobiło się bardziej ślisko. Na siódmym odcinku samochód wpadł w śnieżną bandę, ale kibice szybko wyciągnęli Forda na drogę.

"Cieszymy się z wyniku, ale pozostał niedosyt. Gdyby nie te wszystkie przygody, to była szansa na ukończenie rajdu na historycznym, czwartym miejscu. Ale jesteśmy zadowoleni z jazdy, tempa i tego, że nawiązywaliśmy równorzędną walkę z czołówką fińskich kierowców, którzy są najlepszymi na świecie specjalistami od jazdy po luźnych nawierzchniach" - dodał wicemistrz Polski.

Za trzy tygodnie załoga Cersanit Rally Team wystartuje w Rajdzie Lotos - pierwszej rundzie rajdowych samochodowych mistrzostw Polski.

Wyniki rajdu:

1. Juha Salo (Mitsubishi Lancer Evo X) 2:03.22,2
2. Janne Tuohino (Ford Fiesta S2000)  strata 9,2
3. Joonas Lindroos (Subaru Impreza WRX STI) 22,1
4. Kari Ali (Skoda Fabia S2000)      4.14,6
5. Riku Tahko (Mitsubishi Lancer Evo X)  4.17,5
6. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000)     4.33,2

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Baran | Michał Sołowow | Ford Fiesta | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje