Motocyklowe MŚ. Czy Rossi odepchnął rywala?

Hiszpan Dani Pedrosa wygrał wyścig o Grand Prix Malezji w motocyklowej klasie MotoGP, przedostatnią eliminację mistrzostw świata. Na drugiej i trzeciej pozycji minęli linię mety jego rodak Jorge Lorenzo oraz Włoch Valentino Rossi, którzy wciąż walczą o tytuł.

Rossi mógł już w niedzielę na torze Sepang świętować zwycięstwo, ale na 13. okrążeniu przed finiszem stracił tę szansę wskutek kolizji z innym Hiszpanem Markiem Marquezem. Wydawało się, że Włoch lekko go popchnął, doprowadzając do wypadku. Sytuacja nie była jednoznaczna i sędziowie musieli przesłuchać obu zawodników.

Ostatecznie Rossi nie został zdyskwalifikowany, ale nie ukrywał też irytacji, gdyż musiał zadowolić się trzecią lokatą. Przed ostatnim wyścigiem sezonu, 8 listopada w Walencji, jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Lorenzo zmalała do siedmiu punktów.

Reklama

Sędziowie nałożyli natomiast na Rossiego inną karę - w Walencji będzie musiał startować z ostatniej pozycji.

W klasie Moto2 zwyciężył Francuz Johann Zarco, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo świata, a w klasie Moto3 najszybszy był Portugalczyk Miguel Oliveira.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy