Renault Kangoo

Wtorek, 20 grudnia 2022 (15:14)
Renault Kangoo jest najpopularniejszym samochodem z segmentu kombivanów. Ogromna pojemność bagażowa i duża przestrzeń sprawiają, że jest to pojazd doskonały do zadań praktycznych oraz dla większych rodzin z dziećmi.
Renault Kangoo - najważniejsze informacje
Renault Kangoo /materiały prasowe

Renault Kangoo - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  1997

Renault Kangoo jest najpopularniejszym samochodem z segmentu kombivanów. Ogromna pojemność bagażowa i duża przestrzeń sprawiają, że jest to pojazd doskonały do zadań praktycznych oraz dla większych rodzin z dziećmi.

Historia Renault Kangoo

Renault Kangoo zadebiutowało w 1997 roku jako następca starszego dostawczaka Renault Express (znanego też pod nazwą Rapid lub Extra). Jest też produkowanym seryjnie odpowiednikiem swojego prototypu, którym był Renault Pangea.

Samochód zyskał dużą popularność w Europie oraz w Argentynie, gdzie znajdowała się również fabryka tego modelu.

Kolejne wersje Kangoo stawały się coraz większe, jednocześnie przechodząc restylizację i upodabniając się do wersji osobowych.

Renault Kangoo – generacje

Renault Kangoo I wjechał na rynek w 1997 roku w kilku różnych wariantach nadwozia – jako 3-, 4- i 5-drzwiowy kombivan oraz 2-, 3- i 4-drzwiowy furgon. 

W wersji dostawczej samochód występuje pod nazwą Kangoo Rapid, a w opcji przedłużonej – Kangoo Maxi. Od 2001 roku na rynku jest też dostępny wariant z napędem na 4 koła o nazwie Renault Kangoo Trekka (od 2003 roku Renault Kangoo 4 × 4). W 2003 roku pojazd doczekał się też faceliftingu. 

Przeprojektowano znaczną część nadwozia oraz atrapę chłodnicy, zderzaki i reflektory. Auto było produkowane do 2008 roku w Europie i do 2018 roku w Argentynie.

Renault Kangoo II pojawiło się w 2007 roku i jego produkcja trwała nieprzerwanie do 2021 roku. Oferowano 3-, 4- i 5-drzwiowe kombivany oraz 3-, 4-, 5- i 6-drzwiowe furgony. Samochód stał się większy i dłuższy, co przełożyło się na dodatkową przestrzeń dla pasażerów (szczególnie w drugim rzędzie siedzeń). Kangoo II przeszło w 2013 roku gruntowny lifting. Przez cały okres produkcji powstało też kilka dodatkowych wersji osobowych i dostawczych (Express, Express Compact, Be Bop, Maxi, Grand Kangoo). W 2011 roku pojawił się też w pełni elektryczny Kangoo Z.E.

Renault Kangoo III wyszedł w 2021 roku z identycznymi wersjami nadwozia, co poprzednicy, jednak na zupełnie nowej platformie stworzonej przez spółkę Renault-Nissan-Mitsubishi. Ta wersja również trafiła na rynek w wariancie osobowym (Kangoo Van) i dostawczym. W tym samym roku pojawiła się też elektryczna wersja Kangoo E-Tech Electric.

Renault Kangoo – dane techniczne

 • Renault Kangoo I – pojemność silników: 1,2–1,9 l; moc silników: 60–95 KM; napęd na przednie lub wszystkie koła; skrzynie biegów: manualna 5b, automatyczna 4b;
 • Renault Kangoo II – pojemność silników: 1,2–1,6 l; moc silników: 60–115 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, automatyczna 4b;
 • Renault Kangoo III – pojemność silników: 1,3–1,5 l; moc silników: 75–130 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, automatyczna 4b.

Renault Kangoo – opinie kierowców

Starsze wersje Kangoo są doceniane za odporność na korozję i dużą widoczność, a także sporą przestrzeń dla pasażerów, która z każdą kolejną odsłoną dodatkowo się powiększała.

Wraz z nowszymi generacjami poprawił się też wygląd pojazdu, co zostało zauważone przez użytkowników.

Problemem są jednak spora awaryjność samochodu (zarówno poważniejsze, jak i drobniejsze usterki), a także kiepska dynamika związana z niewielką pojemnością i mocą silników oraz dużą wagą pojazdu. W najmocniejszych wersjach brak mocy nie jest aż tak widoczny, jest to jednak okupione znacznym zużyciem paliwa (7–8 l w cyklu mieszanym, co jest kiepskim wynikiem jak na tak niewielkie silniki).

Renault Kangoo - Wiadomości

 • Większego Renault Kangoo już nie będzie. Znamy ceny, również wersji na prąd

  Większego Renault Kangoo już nie będzie. Znamy ceny, również wersji na prąd

  Sobota, 27 maja (09:14)
  We francuskim zakładzie w Maubeuge ruszyła produkcja przedłużonego Renault Kangoo Van i Kangoo Van E-Tech. W wydaniu L2 możliwości transportowe są większe, bowiem względem standardowej...
 • Renault Kangoo E-Tech już w Polsce. Ile kosztuje elektryczny kombivan?

  Renault Kangoo E-Tech już w Polsce. Ile kosztuje elektryczny kombivan?

  Piątek, 21 kwietnia (12:40)
  Nowe Renault Kangoo E-Tech wjeżdża na polski rynek. Elektryczny kombivan będzie póki co występował w jednej wersji napędowej. Wiemy już, ile francuska nowość będzie kosztować w salonach.
 • Renault Hippie Caviar Motel - kampervan na bazie Kangoo E-Tech

  Renault Hippie Caviar Motel - kampervan na bazie Kangoo E-Tech

  Środa, 24 sierpnia 2022 (15:35)
  Renault zaprezentowało prototyp kampervana o nazwie Hippie Caviar Motel. Samochód, który zbudowano na bazie elektrycznego Kangoo E-Tech, ma mieć swoją premierę na wrześniowych targach w...
 • Reklama

 • Renault Kangoo i Renault Kangoo Van E-Tech. Znamy ceny

  Renault Kangoo i Renault Kangoo Van E-Tech. Znamy ceny

  Środa, 13 lipca 2022 (14:55)
  Od momentu premiery polscy konsumenci musieli czekać 1,5 roku na pojawienie się trzeciej generacji Kangoo na polskim rynku. Teraz producent publikuje cennik spalinowej osobówki i...
 • Renault Kangoo E-Tech i Master E-Tech – elektryczna przyszłość transportu

  Renault Kangoo E-Tech i Master E-Tech – elektryczna przyszłość transportu

  Sobota, 11 czerwca 2022 (17:30)
  Nieustannie rosnący nacisk na elektromobilność sprawia, że samochodami na prąd coraz częściej interesują się między innymi firmy transportowe i ogólnie przedsiębiorcy, potrzebujący auta...
 • Mercedes klasy T oficjalnie. To kolejny model oparty na Renault Kangoo

  Mercedes klasy T oficjalnie. To kolejny model oparty na Renault Kangoo

  Środa, 27 kwietnia 2022 (15:23)
  ​Mercedes zaprezentował klasę T nowej generacji. To osobowa wersja dostawczego Citana, a więc samochód oparty na Renault Kangoo.
 • Reklama

 • Open Sesame, czyli brak słupka B: innowacyjne rozwiązanie w Renault Kangoo

  Open Sesame, czyli brak słupka B: innowacyjne rozwiązanie w Renault Kangoo

  Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 (13:00)
  Rekordowa szerokość otworu bocznych drzwi nazwane zostało jako Open Sesame by Renault. Brak słupka B to innowacyjne rozwiązanie występujące po raz pierwszy seryjnie w Renault Kangoo III...
 • Renault Kangoo i Mercedes Citan najlepszymi autami dostawczymi

  Renault Kangoo i Mercedes Citan najlepszymi autami dostawczymi

  Piątek, 19 listopada 2021 (11:41)
  ​Na targach Solutrans w Lyonie ogłoszono wyniki plebiscytu International Van of the Year (IVOTY) 2022.

Renault Kangoo - Zdjęcia