Renault Fluence

Środa, 9 sierpnia 2023 (12:12) Aktualizacja Wtorek, 9 stycznia 2024 (15:21)
Renault Fluence to kompaktowy sedan o eleganckiej stylistyce zewnętrznej, produkowany w latach 2009-2016. Pojazd został zaprojektowany jako samochód zorientowany na wygodne podróżowanie oraz oferujący przestronne wnętrze. Do konkurentów Renault Fluence zaliczyć można takie modele jak: Chevrolet Volt, Opel Ampera czy Toyota Prius.
Renault Fluence - najważniejsze informacje
Renault Fluence był następcą Megane drugiej generacji w wersji sedan. /materiały prasowe

Renault Fluence - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2009

 • Zakończenie produkcji:

  2016

Historia Renault Fluence 

Historia Renault Fluence sięga 2009 roku, kiedy to został on zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Tego roku wprowadzono również na rynek pierwszy produkcyjny egzemplarz. Renault Fluence był następcą modelu Megane drugiej generacji w odmianie sedan. Pojazd został zbudowany na bazie platformy Renault/Nissan C, która była również wykorzystywana w innych modelach koncernu. Produkcja Renault Fluence odbywała się w wielu fabrykach na całym świecie. 

W 2012 roku model przeszedł facelifting, który objął m.in. zmiany w reflektorach i grillu, a także w przednim i tylnym zderzaku. Renault Fluence był dostępny z różnymi opcjami wyposażenia – w zależności od rynku. 

Warto również wspomnieć, że w 2010 roku zaprezentowano elektryczną wersję pojazdu – Renault Fluence Z.E. Model trafił do produkcji rok później, jednak z powodu niewielkiej popularności, jego produkcję zakończono w 2014 roku. 

Generacje Renault Fluence

Pierwsza generacja Renault Fluence (2009-2016) produkowana była jako czterodrzwiowy sedan. Model charakteryzuje się bardzo ciekawym kształtem nadwozia i wyważonymi proporcjami. Wyrazista konstrukcja nadaje mu nie tylko elegancki i prestiżowy charakter, ale także dynamikę. Na uwagę zasługują również poziomo umieszczone dwuczęściowe światła, które podkreślają innowacyjny kształt nadwozia. 

Natomiast wersja Fluence Z.E to jeszcze bardziej ekskluzywne auto, wyposażone w silnik elektryczny. Model ten zachowywał klasyczne linie sedana charakterystyczne dla Renault Fluence.

Dane techniczne Renault Fluence


Renault Fluence – napęd na przednie koła; skrzynie biegów: 5 i 6-biegowa manualna i 6-biegowa automatyczna CVT.

Silniki benzynowe: 1.6 16 V o mocy 110-114 KM; 2.0 16 V o mocy 140 KM
Diesle: 1.5 dCI 85-110 KM; 1.6 dCi o mocy 130 KM

Renault Fluence Z.E – napęd na przednie koła; skrzynie biegów: motoreduktor, jednostopniowa. Silnik elektryczny generował 95 KM

Opinie kierowców

Kierowcy cenią Renault Fluence głównie za zapewniany przez pojazd komfort podróżowania, a także za przestronne wnętrze (m.in. duży bagażnik), wysokiej klasy materiały oraz atrakcyjny stosunek ceny do jakości. 

Renault Fluence - Wiadomości

 • Elektryczny fluence za dwa lata

  Elektryczny fluence za dwa lata

  Czwartek, 19 listopada 2009 (11:49)
  Elektryczna wersja renault fluence, której zapowiedź stanowi fluence Z.E. concept, będzie produkowana w tureckim zakładzie OYAK-Renault w Bursie.
 • Renault fluence zamiast megane

  Renault fluence zamiast megane

  Poniedziałek, 31 sierpnia 2009 (13:57)
  Renault przygotowało na salone we Frankfurcie niespodziankę - debiut zupełnie nowego modelu o nazwie fluence.
 • Renault Fluence!

  Renault Fluence!

  Piątek, 4 czerwca 2004 (14:04)
  Renault zaprezentowało nowy pojazd koncepcyjny, czteroosobowe coupe o nazwie Fluence. Samochód ma 4 metry i 60 cm długości i porusza się na 22-calowych kołach. Jego wysokość wynosi...
 • Reklama