MINI Countryman

MINI Countryman to w pierwszej generacji subkompaktowy, a w drugiej – kompaktowy crossover. Model stanowi zatem niestandardową propozycję. Zwłaszcza jak na ofertę marki MINI.
MINI Countryman - najważniejsze informacje
MINI Countryman to kompaktowy crossover. /materiały prasowe

MINI Countryman - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2010

MINI Countryman to w pierwszej generacji subkompaktowy, a w drugiej – kompaktowy crossover. Model stanowi zatem niestandardową propozycję. Zwłaszcza jak na ofertę marki MINI.

Historia MINI Countrymana

MINI to marka stawiająca na ciągły rozwój. Powszechnie kojarzy się z MINI Hatchem, który od lat stanowi flagowy produkt firmy. Jednak MINI konsekwentnie wprowadza do oferty również modele z innych kategorii. 

Dowodzi tego choćby zaprezentowany w 2010 roku w Genewie MINI Countryman. 

Stylistycznie przypomina Coopera, czego nie można powiedzieć o przedstawicielach drugiej generacji. 

W 2016 roku rozpoczęła się produkcja Countrymana II, który wymiarami i designem nawiązuje do klasycznych crossoverów. W przeciwieństwie do poprzednika jest zaliczany do aut kompaktowych, a nie subkompaktowych.

W 2019 roku na rynek wszedł nowy wariant MINI Countrymana drugiej generacji. Był to pojazd z silnikiem benzynowym o mocy 136 KM i z układem elektrycznym. Sumaryczna moc hybrydy to 224 KM. W 2020 roku model poddano lekkiemu liftingowi, głównie unowocześniając stylistykę nadwozia.

MINI Countryman – generacje

  • Generacja pierwsza to subkompaktowy crossover produkowany w latach 2010-2017. W standardzie występował w wersji 5-drzwiowej, jednak w 2013 roku udostępniono też wersję 3-drzwiową.
  • Generacja druga weszła na rynek w 2017 roku i jej produkcja trwa do dzisiaj. Countryman II to kompaktowy crossover. Pojazd zaoferowano między innymi w wersji hybrydowej.

MINI Countryman – dane techniczne

  • MINI Countryman I – pojemność silnika: 1.6 – 2.0 l; moc silnika: 90-143 KM; napęd: przedni lub na cztery koła; skrzynie biegów: 6-biegowa manualna lub automatyczna.
  • MINI Countryman II – pojemność silnika: 1.5-2.0 l; moc silnika: 136-306 KM; napęd: przedni lub na cztery koła; skrzynie biegów: 6-biegowa manualna lub 6- bądź 7-biegowa automatyczna. 

MINI Countryman

Countryman jest doceniany za połączenie zgrabności, charakterystycznej dla marki MINI, z dużą objętością bagażnika i przestronnością kabiny. Użytkownicy modeli drugiej generacji wysoko cenią osiągi silnika i niezawodny układ hybrydowy.

MINI Countryman - Wiadomości

MINI Countryman - Zdjęcia