Land Rover Discovery

Model Discovery to SUV brytyjskiej firmy Land Rover. Samochód ten często jest wymieniany wśród najważniejszych modeli w historii marki. Nie bez powodu doczekał się już pięciu generacji.
Land Rover Discovery - najważniejsze informacje
Land Rover Discovery znajduje się w produkcji nieprzerwanie od 1989 roku. /materiały prasowe

Land Rover Discovery - najważniejsze informacje

Model Discovery to SUV brytyjskiej firmy Land Rover. Samochód ten często jest wymieniany wśród najważniejszych modeli w historii marki. Nie bez powodu doczekał się już pięciu generacji.

Historia Land Rovera Discovery

Początki modelu sięgają roku 1989, kiedy to brytyjski producent Land Rover postanowił poszerzyć swoją ofertę. 

Discovery było dopiero trzecim nowym modelem w asortymencie. 

Samochód powstał jako następca kultowego Range Rovera z lat 70., a jednocześnie był odpowiedzią na potrzeby rynku, na którym rosnącą popularność zaczęły wtedy zyskiwać samochody terenowe.

Land Rover Discovery – generacje

Land Rover Discovery znajduje się w produkcji nieprzerwanie od 1989 roku, jednak przez te lata ulegał wielu modyfikacjom. Jak na razie powstało 5 generacji pojazdu. 

Pierwszą generację produkowano w latach 1989-1998. 
Druga generacja Discovery zjeżdżała z linii produkcyjnych między 1998 a 2004 rokiem.
Największe rewolucje zachodziły na etapie trzeciej (2004-2009), czwartej (2010-2016) i piątej (2016-nadal) generacji, które wyposażono w nowe platformy. W każdej kolejnej odsłonie samochodów Land Rover Discovery pojawiało się coraz więcej elektroniki. 

Land Rover Discovery – dane techniczne

Land Rover Discovery to SUV, umożliwiający komfortowe odbywanie nawet długich podróży. Jednocześnie auto posiada konstrukcję dostosowaną do jazdy terenowej. Nie bez powodu bywa określane jako pierwszy w historii samochód rodzinny, dostosowany do jazdy typu off-road.

Na przestrzeni lat w samochodach Land Rover Discovery montowano różnorodne silniki. W pierwszych generacjach dominowały jednostki napędowe typu V8, zastąpione później przez silniki V6. Od początku istnienia modelu pojawiały i wciąż pojawiają się, zarówno warianty z silnikami benzynowymi, jak i z wysokoprężnymi. 

W najnowszym Discovery, znajdującym się aktualnie w produkcji, użytkownik otrzymuje 8-biegową skrzynię automatyczną i silnik V6 o pojemności 3 litrów. Aktualny wariant jest zaliczany do samochodów klasy wyższej, wobec klasy średniej, do której kwalifikowały się wcześniejsze wersje.

Land Rover Discovery – opinie kierowców

Land Rover Discovery bardzo szybko zdobył uznanie kierowców w Europie, aby z czasem podbić również inne rynki. Zaowocowało to ponad 30 latami produkcji kolejnych generacji pojazdu. Uniwersalizm Land Rovera Discovery sprawia, że doskonale sprawdza się w jeździe off-road, a także stanowi ciekawą propozycję dla osób poszukujących samochodu rodzinnego.

Land Rover Discovery - Wiadomości

 • Nowy Land Rover Discovery wyceniony

  Nowy Land Rover Discovery wyceniony

  Środa, 26 października 2016 (08:51)
  Znamy już polskie ceny nowego Land Rovera Discovery. Piąta generacja legendarnej "dyskoteki" pojawi się w polskich salonach brytyjskiej marki w marcu przyszłego roku.
 • Niecodzienny kamuflaż Land Rovera Discovery

  Niecodzienny kamuflaż Land Rovera Discovery

  Piątek, 16 września 2016 (09:14)
  Jak już informowaliśmy, na zbliżającym się salonie motoryzacyjnym w Paryżu zadebiutuje zupełnie nowa generacja Land Rovera Discovery.
 • Oto całkiem nowy Land Rover Discovery!

  Oto całkiem nowy Land Rover Discovery!

  Wtorek, 6 września 2016 (08:39)
  Fani brytyjskiej motoryzacji mogą już odliczać godziny dzielące nas od debiutu zupełnie nowej generacji Land Rovera Discovery. Piąte wcielenie terenowej legendy z Solihull będzie jedną z...
 • Reklama
 • Land Rover Discovery Landmark i Graphite

  Land Rover Discovery Landmark i Graphite

  Poniedziałek, 26 października 2015 (09:45)
  Land Rover zaprezentował dwie nowe odmiany popularnego Discovery. Specjalne wersje o nazwie Landmark i Graphite poznamy po delikatnych zmianach w wyglądzie.
 • Nowe Auto Moto

  Nowe Auto Moto

  Środa, 16 grudnia 2009 (16:45)
  W kioskach już od 16 grudnia najnowszy numer miesięcznika "Auto Moto" w większej objętości,116 stron, a w nim m.in.: o pierwsze jazdy: Ferrari 458 Italia; Kia Venga, Renault Fluence; o...
 • Znajdź różnice między III a IV

  Znajdź różnice między III a IV

  Niedziela, 15 listopada 2009 (00:26)
  Wkrótce na naszych łamach test nowego land rovera discovery. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć III i IV wersji tego samochodu. Która wersja podoba ci się bardziej? Stara czy nowa?
 • Reklama
 • Terenowy klasyk

  Terenowy klasyk

  Wtorek, 19 grudnia 2006 (12:18)
  Land rover discovery to samochód zaliczany to klasyki wozów terenowych. Obecna generacja tego pojazdu jest obecna na rynku od dwóch lat. Jest to jednocześnie pierwszy model Land Rovera po...
 • Poduszka otwiera się za późno

  Poduszka otwiera się za późno

  Piątek, 28 lipca 2006 (10:29)
  Niezależna organizacja EuroNCAP opublikowała wyniki kolejnej serii testów zderzeniowych. Wzięły w niej udział cztery nowe modele: chevrolet kalos, land rover discovery III, nissan note i...