Kia EV6

Kia EV6 to jedna w nowych propozycji w ofercie japońskiego producenta. Auto jest crossoverem należącym do segmentu D. Model zdobył prestiżowy tytuł Car of the Year 2022.
Kia EV6 - najważniejsze informacje
Sportowa wersja Kia EV6, czyli GT rozwija prędkość do 100 km/h w 3,5 sekundy. /materiały prasowe

Kia EV6 - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2019

Kia EV6 to jedna w nowych propozycji w ofercie japońskiego producenta. Auto jest crossoverem należącym do segmentu D. Model zdobył prestiżowy tytuł Car of the Year 2022.

Historia Kii EV6

EV6 zadebiutowała na Geneva Motor Show. Impreza odbyła się w marcu 2019 roku. Prezentując prototyp auta, Kia zapowiedziała seryjną produkcję pojazdów elektrycznych.

EV6 zbudowano na bazie platformy o nazwie E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Jest ona wykorzystywana przez innych azjatyckich producentów samochodów elektrycznych takich jak Hyundai Ioniq 5 i Genessa GV60.

W 2022 roku koncern zaproponował klientom wersję EV6 Plus z bogatszym wyposażeniem.

Kia EV6 – dane techniczne

W elektryku Kia konstruktorzy zadbali nie tylko o innowacyjny wygląd samochodu, ale również postawili na wiele nowatorskich rozwiązań technicznych. Akumulatory są umieszczone w podłodze, przez co obniżono środek ciężkości pojazdu, a w kabinie uzyskano dużo więcej miejsca.

EV6 jest oferowany z akumulatorem o pojemności 77,4 kWh i mocy 325 KM, uzyskiwanej z dwóch silników elektrycznych, zamontowanych na obu osiach samochodu. Mają one łącznie 605 Nm. Sportowa wersja Kia EV6, czyli GT rozwija prędkość do 100 km/h w 3,5 sekundy.

Samochód ma zamontowany tylny napęd. W każdej wersji zostało wgrane oprogramowanie Kia Connect, odpowiadające za minitorowanie stanu auta.

Kia EV6 – opinie kierowców

EV6 zwraca uwagę przede wszystkim swoją aerodynamiczną sylwetką. Z tego powodu cieszy się dużą popularnością wśród fanów nowinek motoryzacyjnych, a także zainteresowaniem klientów, zwłaszcza w rodzinnej Korei. W ciągu doby od premiery złożono 21 tys. zamówień na auto.

Deklarowany przez producenta dystans 500 km na jednym ładowaniu, przy jeździe w trybie mieszanym, jest mniejszy, niż ogłasza to Kia. Przeciętnie wynosi ok. 350 km.

Kia EV6 - Wiadomości

Kia EV6 - Zdjęcia