Dacia Jogger

Dacia Jogger to kompaktowy crossover, który łączy w sobie cechy kombi, SUV-a i vana. Dostępny jest w wersji 5 lub 7-osobowej. Jogger produkowany jest od 2021 roku przez markę Dacia.
Dacia Jogger - najważniejsze informacje
Dacia Jogger powstała z myślą o zastąpieniu trzech dotychczasowych modeli marki: Logana, Dokkera i Lodgy. /materiały prasowe

Dacia Jogger - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2021

Dacia Jogger to kompaktowy crossover, który łączy w sobie cechy kombi, SUV-a i vana. Dostępny jest w wersji 5 lub 7-osobowej. Jogger produkowany jest od 2021 roku przez markę Dacia.

Historia Dacii Jogger

Dacia Jogger to model, który powstał z myślą o zastąpieniu trzech dotychczasowych modeli Dacii: Logana, Dokkera i Lodgy. W ten sposób powstał nowy samochód, który ma cechy praktycznego auta rodzinnego.

Dacia Jogger powstała z myślą o sprzedaży na rynku europejskim i tureckim.

Samochód został zbudowany na wydłużonej platformie, wykorzystywanej już w Dacii Sandero i Logan. Ten zabieg spowodował, że Jogger dzieli wiele cech z tymi modelami, m.in. wygląd przedniej części nadwozia, kabiny pasażerskie oraz kokpitu.

Dacia Jogger – generacje

Pierwsza generacja została wprowadzona na rynek w 2021 roku, ale już w następnym roku przeszła drobny lifting związany z rebrandingiem marki. 

Na masce i tylnej klapie pojawiło się nowe logo Dacii. Subtelnie przemodelowano też atrapę chłodnicy.

Jogger ma wydłużony przód z wąskimi reflektorami, układającymi się w jednej linii z osłoną chłodnicy. Tył jest prosto ścięty – zupełnie inny niż w dotychczasowych modelach tego producenta. Samochód został wyposażony w osłony nadkoli i zderzaków oraz relingi, co podkreśla jego status crossovera.

Wewnątrz zamontowano 8-calowy wyświetlacz z ekranem dotykowym. Obsługa innych funkcji samochodu odbywa się za pomocą dużych, wygodnych pokręteł. W Joggerze można zamontować również trzeci rząd siedzeń.

Dacia Jogger – dane techniczne 

  • Rodzaje silnika: 1.0 benzynowy (+ opcjonalnie LPG)/1.6 hybrydowy,
  • Moc silnika: 100-140 KM,
  • Skrzynia biegów: 5-biegowa/manualna,
  • Napęd: przedni.

Dacia Jogger – opinie kierowców 

Dacia Jogger, według kierowców, to idealny rodzinny pojazd na długie wyjazdy, który doskonale sprawdza się również w mieście. Ponadto auto jest komfortowe, przestronne i funkcjonalne. Użytkownicy zadowoleni są również z dynamiki jazdy oraz umiarkowanego zużycia paliwa. 

Kierowcy uznali Dacię Jogger za świetne auto w bardzo dobrej cenie.

Dacia Jogger - Wiadomości

Dacia Jogger - Zdjęcia