Elefantentreffen 2011 czyli parada Słoni

Ernst Leverkus "Klacks", zmarły przed trzynastoma laty niemiecki dziennikarz motoryzacyjny, w 1956 zorganizował "spotkanie słoni", czyli Elefantentreffen.

article cover
Informacja prasowa (moto)

W światku motocyklowym ten zlot obrósł już legendą, ale niewielu motocyklistów wie skąd wzięła się ta nazwa i co znaczą słoniki przytwierdzone do zlotowych motocykli.

Zielonymi Słoniami nazywano legendarne Zündappy KS 601 z wózkiem bocznym, to one brały udział w pierwszych imprezach, później organizację przejął niemiecki związek motocyklowy. Impreza wciąż się rozrastała, przeniesiono ją z czasem z Nürburgring w okolice Passau, niedaleko czeskiej granicy, gdzie odbywa się do dziś.

W tym roku do Loh zawitało 4230 motocyklistów z całej Europy, a właściwie nie tylko z Europy - Walerij Tulinow przyjechał z Czelabińska i dojazd na imprezę zajął mu 5600 kilometrów...

Jak co roku na zlocie nie zabrakło Polaków, tym razem było nas około 30. Większość przyjechała na dwóch, ale byli i tacy którzy przybyli na trzech albo i czterech kółkach.

Temperatura odczuwalna zależna jest od prędkości wiatru lub tej z jaką porusza się pojazd. W tym roku nie było ekstremalnie zimno - zaledwie minus 15 stopni. Jednak przy prędkości 80 km/h godzinę oznacza to - 43 stopnie. A jechaliśmy szybciej. Dlatego motocykle są specjalnie do tej imprezy przygotowywane: już nie tylko grzane manetki, ale grzane koce, kamizelki, buty i rękawice. Cóż, nie na darmo istnieje powiedzenie: nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani motocykliści.

Motocykle po śniegu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Organizatorzy za 20 euro nie zapewniają zbyt wiele, trzeba płacić i za drewno do ogniska i za słomę pod namiot. Jednak za darmo jest niepowtarzalna atmosfera Elefanta. Z boku rozbici są Włosi, obok szwargocą Niemcy, gdzieś dalej gotują gulasz Węgrzy, których nikt nawet nie próbuje zrozumieć. Ten zlot to również miejsce spotkań różnych dziwaków i konstruktorów, poligon wymiany doświadczeń zimowych usprawnień motocykla.

I my tam byliśmy, "przełęczówkę" piliśmy, a naszym aparatem całość udokumentowaliśmy.

Informacja prasowa (moto)

Więcej o imprezie w najbliższym numerze Motovoyagera.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas