Rosberg najszybszy na trzecim treningu

​Niemiec Nico Rosberg z teamu Mercedes GP był najszybszy na trzecim i ostatnim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Malezji, drugiej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Wyprzedził w sobotę dwóch kierowców Red Bull-Renault.

Niemiec Nico Rosberg z teamu Mercedes GP był najszybszy na trzecim i ostatnim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Malezji, drugiej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Wyprzedził w sobotę dwóch kierowców Red Bull-Renault.

Drugi rezultat podczas trzeciej sesji treningowej na torze Sepang uzyskał mistrz świata z ostatnich dwóch sezonów Niemiec Sebastian Vettel, który stracił do rodaka 0,443 s. Trzecie miejsce zajął Australijczyk Mark Webber - 0,461 s.

Czwarty czas, gorszy od Rosberga o 0,479 s, miał Fin Kimi Raikkonen, który w ekipie Lotus-Renault zastąpił Roberta Kubicę, wciąż przechodzącego rehabilitację po wypadku na trasie rajdu. Tuż za mistrzem świata z 2007 roku został sklasyfikowany jego kolega z zespołu Francuz Romain Grosjean - 0,505 s.

Dopiero za nimi znalazł się lider klasyfikacji MŚ Brytyjczyk Jenson Button z McLaren-Mercedes - 0,527 s, który w ostatnią niedzielę wygrał GP Australii inaugurującą sezon.

O godzinie 9.00 rozpoczną się kwalifikacje do GP Malezji.