Reklama

Porsche w Formule 1?

Jest całkiem prawdopodobne, że Red Bull, Ferrari, McLaren i Renault, już wkrótce, na torach Formuły 1 będą się musiały zmierzyć z nowym przeciwnikiem.

Zadanie może okazać się bardzo trudne, bowiem nad powrotem do królowej sportów motorowych coraz poważniej zastanawiają się panowie z Porsche.

Nowy dyrektor naczelny niemieckiej firmy Matthias Müller nie wykluczył takiego scenariusza w czasie jednej z konferencji prasowych w Paryżu. Teraz, na temat Formuły 1 wypowiedział się również Wolfgang Durheimer - dyrektor Porsche do spraw rozwoju.

Durheimer przyznał, że firma rozważa scenariusz powrotu do ścigania na torach Formuły 1 i to nie tylko w roli dostawcy jednostek napędowych, tak jak to miało miejsce do 1991 roku.

Reklama

"Jeśli Porsche zdecyduje się na powrót do Formuły 1 uczyni to wyłącznie z własnym zespołem, ponieważ potrzebna jest pełna kontrola nad wszystkimi czynnikami włączając w to konstrukcję bolidu i technologię".

W wywiadzie dla niemieckiego Auto Motor und Sport Durheimer podkreślił również, że obecna sytuacja finansowa Porsche jest tak dobra, że firma może pozwolić sobie na start w Formule 1.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje