Logo PKN Orlen na bolidzie F1. Zespół AlphaTauri pokazał auto na sezon 2023

Po rozstaniu z Alfą Romeo PKN Orlen został głównym partnerem zespołu Scuderia AlphaTauri. W Nowym Jorku zaprezentowano bolid teamu na obecny sezon – AT04.


PKN Orlen od kilku lat coraz silniej zaznacza swoją obecność w sportach motorowych. Przez ostatnie lata był sponsorem tytularnym zespołu Alfą Romeo F1 Team Orlen, w którym istotną rolę odgrywał Robert Kubica.
W styczniu tego roku team Alfy Romeo zmienił nazwę na Alfą Romeo F1 Team Stake i jak łatwo się domyślić, oznaczenia polskiego koncernu naftowego nie pojawiły się na nadwoziu bolidu przygotowanego na obecny sezon.

PKN Orlen rozpoczął współpracę z zespołem Scuderia AlphaTauri

Szef teamu, Franz Tost, podczas ogłoszenia tej informacji przypomniał, że PKN Orlen jest jedną z wiodących firm naftowych i gazowych w Europie Środkowej, a to partnerstwo pozwoli na dalsze zwiększanie świadomości marki.

Reklama

W sobotę odbyła się prezentacja malowania bolidu na sezon 2023

Auto zaprezentowano podczas specjalnego wydarzenia, zorganizowanego na tę okazję w Nowym Jorku. Kolorystykę bolidu pozostawiono bez zmian, wciąż dominuje kolor granatowy i biel, ale na owiewkach, lusterkach, tylnym skrzydle i Halo - tytanowym pałąku chroniącym głowę kierowcy - pojawiły się czerwone pola z oznaczeniami PKN Orlen. 

Za sterami bolidów AlphaTauri zasiadają Yuki Tsunoda oraz Nyck de Vries. Pierwszy wyścig tego sezonu to Grand Prix Bahrajnu, które zaplanowano na 5 marca.


***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: AlphaTauri | Formuła1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy