Reklama

Kubica: Z F1 do rajdów?

Robert Kubica po raz kolejny opowiedział o swojej miłości do rajdów samochodowych.

Kierowca BMW Sauber przyznał, że nie wyklucza, iż w przyszłości spróbuje sił na rajdowych trasach. - Jestem wielkim fanem rajdów, uwielbiam je oglądać - zaznaczył w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu F1.

Reklama

- Jeśli kiedyś w przyszłości pojawi się okazja, aby w nich wystartować, to zrobię to. Mam rajdowy samochód już od sześciu lat i często nim jeżdżę. To pasjonujące, gdy walczy się o dziesiąte części sekundy na bocznych, nieznanych drogach, pomiędzy drzewami. My przed wyścigami poznajemy dokładnie każdy zakręt. Szanuję wielu kierowców rajdowych, takich jak: Tommi Makinen, Colin McRae, Richard Burns, Carlos Sainz i Sebastien Loeb - powiedział krakowianin.

Kubica tegorocznego sezonu wyścigów F1 nie może zaliczyć do udanych. Po dziesięciu wyścigach zgromadził na swoim koncie zaledwie dwa punkty i zajmuje piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Co więcej, jego zespół - BMW, poinformował, że po tym sezonie wycofuje się z rywalizacji w F1.

Warto zaznaczyć, że wielkim fanem rajdów wśród kierowców Formuły 1 jest także Kimi Raikkonen, który w najbliższy czwartek ma wystartować w jednym z rajdów w Finlandii.

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje