Reklama

"Kubica jest sensacją"

Pedro de la Rosa - obecny kierowca Saubera, który wrócił do ścigania się w Formule 1 po kilkuletniej przerwie, w jednym z wywiadów określił Roberta Kubicę i zespół Renault "największą sensacją sezonu 2010".

Hiszpan, który był jednym z niechlubnych bohaterów afery szpiegowskiej w Formule 1 (McLaren przechwycił poufne dane Ferrari) uważa, że postawa nowego zespołu Kubicy, jest aktualnie największym zaskoczeniem w światku ludzi związanych z tą dyscypliną.

Reklama

De la Rosa podkreśla, że w czasie zimowych testów Renault uzyskiwało jedne z najgorszych wyników w całej stawce. Mimo tego, po czterech wyścigach francuski team jest na piątym miejscu wśród konstruktorów, a Robert Kubica regularnie punktuje. Co więcej, de la Rosa wyraził opinię, że dla ludzi w padoku nasz rodak wyrasta na prawdziwą gwiazdę.

Kubica nie tylko stanął już w tym sezonie na podium (2. miejsce w GP Australii), ale też za każdym razem awansował do ostatniej części kwalifikacji Q3. Jest też siódmy w klasyfikacji kierowców. Szacunek Hiszpana w stosunku do Kubicy jest tym większy, że zdaniem De la Rosy, przedsezonowe testy pokazywały, że bolidy Saubera były szybsze niż samochody Renault.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje