Kubica będzie testował tegoroczny bolid F1

​1 sierpnia Robert Kubica będzie testował tegoroczny bolid F1 zespołu Renault. To na razie nieoficjalne, ale zgodne informacje zachodniej prasy branżowej.

Co prawda, zespół Renault oficjalnie nie podał tej informacji, ale do takiej wstrzemięźliwości zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Natomiast informację o teście zgodnie podają magazyny "Auto Motor und Sport", "Motorsport" i "Autosport".

Wygląda więc na to, że wszystko idzie zgodnie z planem Roberta Kubicy.

Przypomnijmy, że dziennikarz Mark Hughes z magazynu "Motorsport" już na początku lipca informował, że Renault, podczas jazd na torze w Walencji, bolidem z 2012 roku, przeprowadziło testy fizyczne i psychiczne Kubicy. Ponieważ wypadły one dobrze, przygotowano kolejną sesję treningową, tym razem na torze Paul Ricard, który charakteryzuje się zakrętami mocniej obciążającymi prawą rękę. Jazdy te, ponownie samochodem z 2012 roku, faktycznie doszły do skutku.

Hughes informował wówczas również, że jeśli Kubica zda egzamin na Paul Ricard, to otrzyma szansę jazdy tegorocznym bolidem, a nastąpi to na początku sierpnia na torze Hungaroring, na którym zaplanowano sesje treningowe dla młodych kierowców.

Reklama

Jacek Jurecki, Marek Wicher

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy