Kimi Raikkonen gotów pomagać Vettelowi

Fin Kimi Raikkonen, kierowca Formuły 1 zespołu Ferrari przyznał, że gdy nie będzie miał już szans walki o czołową lokatę, jest gotowy pomagać partnerowi z teamu Niemcowi Sebastianowi Vettelowi w walce o tytuł.

Tym samym "Ice Man" zaprzeczył pojawiającym się informacjom o tym, że wzajemne stosunki obu kierowców Ferrari nie są dobre.

"W naszym zespole mamy jasne zasady. Kiedy nie będę miał matematycznych szans, by walczyć o mistrzostwo, to z pewnością pomogę Sebastianowi" - powiedział Raikkonen. Fin dodał, że dla całego teamu rzeczą najważniejszą jest zapewnienie Ferrari jak najlepszej pozycji.

Także szef teamu Maurizio Arrivabene potwierdził, że między kierowcami nie ma żadnego konfliktu. "Gramy w jednej drużynie, takie są zasady. Kto jest szybki, wygrywa i zdobywa punkty dla ekipy. Może to robić zarówno Kimi jak i Sebastian, wszystko zależy od przebiegu wyścigu" - wyjaśnił.

Reklama

Po siedmiu wyścigach sezonu Vettel ma 12 pkt przewagi nad Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem z Mercedesa. Trzeci Fin Valtteri Bottas (Mercedes) traci do lidera 48 pkt, a czwarty Raikkonen - 68 pkt.

Ósma runda mistrzostw świata - Grand Prix Azerbejdżanu na ulicznym torze w Baku zostanie rozegrana w niedzielę 25 czerwca.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama