Reklama

Kim Raikkonen może trafić do Lotus-Renault

Do walki o pozyskanie byłego mistrza świata kierowców Formuły 1 Kimi Raikkonena włączył się team Roberta Kubicy Lotus-Renault. Rozmowy potwierdził szef stajni z Enstone Eric Boullier.

Mistrz świata z 2007 roku Kimi Raikkonen, negocjuje swój powrót do rywalizacji w Formule 1. Według wszelkich znaków na niebie i ziem, "Iceman" powinien w przyszłym sezonie jeździć dla stajni Williams, bowiem z tym teamem prowadzi najbardziej zaawansowane negocjacje. Tymczasem sensacyjne doniesienia nadeszły z obozu Lotus-Renault. Szef stajni Eric Boullier powiedział, że Fin może trafić w przyszłym sezonie do ekipy z Enstone.

Reklama

"Sezon 2012 będzie kolejnym etapem przebudowy zespołu, zatem teraz nie jesteśmy w stanie przyciągnąć najszybszych. Poza tym rynek kierowców na przyszły rok jest już zamknięty, więc naszym priorytetem nie jest posiadanie w bolidzie wielkiego nazwiska, ale posiadanie świetnego bolidu, który potem będzie mógł posłużyć najlepszym do wygrywania wyścigów. Właśnie taką drogą powinniśmy iść, choć zgadzam się, że wielkie nazwisko na pewno pomogłoby rozwinąć konstrukcję. Tak rozmawiamy z Raikkonenem" - wyjaśnił Francuz.

Nie jest tajemnicą, że zespół Lotus-Renault już w ubiegłym roku chciał zatrudnić fińskiego kierowcę, ale wówczas "Iceman" nie był zainteresowany powrotem do Formuły 1. Teraz kiedy comeback Fina wydaj się być przesądzony, stajni Williams przybył konkurent w wyścigu o zakontraktowanie byłego mistrza świata.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama