Reklama

Jean Todt - Przewodniczący wszystkich

Jean Todt, do niedawna Dyrektor Generalny zespołu Ferrari i twórca sukcesów Michaela Schumachera, jest jednym z kandydatów na fotel Przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Samochodowej ( FIA ). Francuz właśnie rozpoczął swoją kampanie wyborczą, która ma przynieść wymierny sukces w październiku, kiedy wygaśnie kadencja Maxa Mosleya.

Będę strażnikiem niezależności federacji i to jest mój priorytet. Wiem co na początku mówiono w kuluarach prasowych, że jestem człowiekiem Ferrari, że będę faworyzował ten zespół. Później, kiedy odchodziłem z "Cavallino" wyczytałem, że Ferrari mnie nie chce. Team odpowiadał na te zarzuty, argumentem o naturalnej kolei rzeczy i że moje doświadczenie przyda się w pracach związanych z FIA. Zgadzam się z takim tokiem myślenia, ale nie zamierzam nikogo faworyzować i nie zamierzam też występować przeciwko, żadnemu z zespołów. Wszystkie zespoły z którymi pracowałem znają mnie z profesjonalizmu i zaangażowania w to co robie. Tak samo zamierzam pracować na rzecz FIA, mój zawodowy profesjonalizm i energia zostaną poświęcone na rzecz tej organizacji - wyjaśnia Jean Todt w swoim oświadczeniu.

Reklama

Wybory na nowego przewodniczącego FIA odbędą się w październiku, wtedy to wygasa kadencja urzędującego Maxa Mosleya. Kontrowersyjny Anglik nie będzie ubiegał się o reelekcję, a jedynym kontrkandydatem Jaena Todta jest Fin Ari Vatanen.

Robert Galiński

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje