Ile wyścigów F1 odbędzie się w tym sezonie?

​Jesteśmy w stanie zorganizować od 15 do 18 wyścigów w tegorocznym sezonie - uważa szef Formuły 1 Chase Carey. Początkowo kalendarz zawierał 22 eliminacje, ale z powodu pandemii koronawirusa kilka już zostało odwołanych.

W oficjalnym oświadczeniu Carey potwierdził także, że rozważana jest możliwość anulowania letniej przerwy w startach i przedłużenia nawet do grudnia sezonu, który w powodu pandemii jeszcze nie ruszył.

 Już sześć z pierwszych ośmiu zaplanowanych rund mistrzostw świata Formuły 1 zostało przełożonych, a dwie - Grand Prix Australii i Monako - zostały definitywnie odwołane.

"Dzisiaj nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak sytuacja się będzie rozwijała. Jeżeli się poprawi, w co wierzę, będzie szybko gotowi ruszyć z sezonem" - napisał Carey.

Szef F1 dodał, że ma nadzieję, iż pandemia koronawirusa zostanie opanowana i już na przełomie czerwca i lipca będzie można rozpocząć rywalizację.

"Dzisiaj jest oczywiście za wcześnie mówić o nowym kalendarzu, wszystko się przecież może zdarzyć, ale sądzę, że sezon trzeba będzie przedłużyć poza 27-29 listopada, gdy miał się zakończyć wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi" - dodał.

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie. Obecnie zanotowano już ponad 370 tys. zachorowań i ponad 16 tys. zgonów.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama