Reklama

Hindus nie pojedzie w Force India

Pierwszy w historii Hindus, który startował w wyścigach Formuły 1 Narain Karthikeyan w wywiadzie dla dziennika "Hindustan Times" powiedział, że nigdy nie był zainteresowany startami w zespole Force India, którego właścicielem jest miliarder Vijay Mallya.

Karthikeyan ostro skrytykował Mallya za stwierdzenie, że żaden Hindus nie jest wystarczającą dobrym kierowcą, aby być zawodnikiem jego teamu.

Reklama

W 2007 roku Mallya kupił zespół Spyker i po zmianie nazwy na Force India startował w sezonie 2008 w mistrzostwach świata, ale kierowcy teamu Włoch Giancarlo Fisichella i Niemiec Adrian Sutil nie wywalczyli ani jednego punktu.

Narain Karthikeyan przez jeden rok, w sezonie 2005 był zawodnikiem zespołu Jordan-Toyota i został sklasyfikowany na 18 pozycji zdobywając 5 pkt. Zwyciężył Hiszpan Fernando Alonso (Renault) - 133 pkt.

"Nie mam najmniejszego zamiaru rozmawiać z właścicielem zespołu, który choć sam jest Hindusem uważa, że jego rodak nie może być dobrym kierowcą wyścigowym" - powiedział Karthikeyan.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama