Reklama

Formuła 1: Prezentacja Jordana EJ11

Eddie Jordan wrócił do źródeł prezentując nowy model bolidu, który powinien uczynić szczęśliwszym w tym sezonie. Szef zespołu zarzucił praktykowaną w ostatnich latach efektowną premierę na West End i nowy Jordan EJ11 został "odsłonięty" w fabryce teamu w Silverstone.

Eddie Jordan wrócił do źródeł prezentując nowy model bolidu, który powinien  uczynić szczęśliwszym w tym sezonie. Szef zespołu zarzucił praktykowaną w ostatnich latach efektowną premierę na West End i nowy Jordan EJ11 został "odsłonięty" w fabryce teamu w Silverstone.

Irlandczyk przyznał, iż ta decyzja odzwierciedla filozofię ekipy na nadchodzący sezon. Jordan w ubiegłym roku uplasował się dopiero na 6. miejscu, osiągając znacznie gorszy rezultat niż w 1999 roku (3. pozycja). Na niespełna trzy miesiące przed inauguracją w Melbourne Eddie Jordan jest optymistą. Wierzy, że Honda - japoński gigant samochodowy dominujący w F1 na przełomie lat 80-tych i 90-tych - będzie niesłychanie istotnym czynnikiem. Eddie Jordan stwierdził także, że w przypadku niepowodzenia nie będzie prostego wytłumaczenia. - Jeśli zawalimy tym razem, możemy winić tylko siebie, bo ciężko o lepszą okazję w przyszłości.

Reklama

Wśród kierowców obeszło się bez zmian i Niemiec Heinz Harald Frentzen oraz Włoch Jarno Trulli wystartują już na inaugurację sezonu 4 marca w Melbourne.

AFP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy