Reklama

Formuła 1. Hamilton otrzyma mocniejszy silnik do swojego bolidu?

Szef zespołu Formuły 1 Mercedesa Toto Wolff zdradził, że podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej bolid Lewisa Hamiltona może zostać wyposażony w mocniejszy silnik. Zespół rozważa montaż jednostki ze względu na charakterystykę toru w Dżuddzie.

W ostatnią niedzielę Lewis Hamilton triumfował w Katarze i aktualnie jego strata do lidera mistrzostw świata Holendra Maxa Verstappena wynosi już tylko osiem punktów.

Założenie nowszego silnika o większej mocy pozwoli Hamiltonowi na osiąganie wyższych prędkości na długich prostych, co na torze w Dżuddzie może mieć zasadniczy wpływ na wyniki. Jednostka była już wykorzystana podczas GP Brazylii, gdzie Hamilton również zwyciężył.

- Jesteśmy przed każdym wyścigiem ostrożni, ale oczywiście nie można też za bardzo wysilić jednostkę napędową, gdyż to grozi awarią. Trzeba także dobrze zarządzać oponami. Będziemy teraz nad tym pracowali, do końca sezonu zostały już tylko dwa wyścigi, a do zdobycia są 52 punkty - powiedział Wolff.

Reklama

Hamilton stracił prowadzenie w mistrzostwach 10 października po GP Turcji. Później Verstappen wygrał w USA i Meksyku i miał już 19 pkt przewagi nad broniącym tytułu rywalem.

Teraz strata Brytyjczyka wynosi tylko 8 pkt i sprawa tytułu jest nadal otwarta. Wolff ostatnio przyznał, że nigdy nie przestał wierzyć w Hamiltona, który walczy o ósmy tytuł.

***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje