F1. Kolejny test Roberta Kubicy. Być może decydujący!

We wtorek i środę Robert Kubica i Brytyjczyk Paul di Resta odbędą testy na węgierskim torze Hungaroring. Obaj kierowcy będą jeździli bolidem Formuły 1 teamu Williams z 2014 roku - wynika z nieoficjalnych informacji ujawnionych przez brytyjskie media.

Oficjalnie nie potwierdził jej nadal brytyjski zespół ani jego dyrektor techniczny Paddy Lowe, który w ubiegłym tygodniu, wbrew deklaracjom teamu, "zdradził" termin testów na torze Silverstone.

Lowe zapytany o Hungaroring tylko ponownie zaznaczył, że kolejne testy będą "prywatną sprawą Williamsa", a zespół nie planuje ich wyników ujawnić mediom.

Przedstawiciel Williamsa dodał, że Kubica i di Resta nie są jedynymi kierowcami, którzy mają szansę podpisać kontrakt na sezon 2018. Wśród nich jest nadal Felipe Massa, który w poniedziałek ponownie zadeklarował, że jest gotowy pozostać w zespole na kolejny sezon.

Reklama

Brazylijczyk w jednym z wywiadów powiedział nawet, że - jego zdaniem - zespół popełni poważny błąd, jeżeli w jego miejsce zatrudni innego kierowcę. Poproszony o ocenę swoich tegorocznych startów (na cztery wyścigi przed końcem sezonu Massa jest na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej) przyznał, że jest z nich zadowolony.

Pewnym przedłużenia kontraktu na 2018 rok jest natomiast Kanadyjczyk Lance Stroll, który w 2017 debiutował w F1 i w klasyfikacji plasuje się na 12. pozycji

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy