Reklama

Dyrektor F1 kupi własny team?

W brytyjskim dzienniku "Daily Telegraph" pojawiła się informacja, że kupnem teamu Honda startującego w Formule 1 jest zainteresowany dyrektor zarządzający tego zespołu Nick Fry. Dziennikarze nie wyjaśniają jednak skąd miałby wziąć niezbędne środki na ten cel.

Na początku grudnia szefowie koncernu Honda ogłosili, że wycofuje się z tej prestiżowej rywalizacji, a przyczyną tej decyzji były oszczędności wynikające ze spadku liczby sprzedanych aut spowodowanym ogólnoświatowym kryzysem finansowym.

Reklama

Japoński koncern samochodowy zapowiedział, że jeśli nie znajdzie kupca w przeciągu miesiąca, to będzie zmuszony zamknąć team, w którym dyrektorem technicznym jest Ross Brawn, były szef Ferrari.

Nie wiadomo dokładnie jak zaawansowane są negocjacje i kto w nich uczestniczy, ale zdaniem dziennikarzy "Daily Telegraph" jest to aż 12 podmiotów. W ostatnich dniach gazety rozpisywały się też na temat negocjacji Brawna ze swoim poprzednim zespołem, w wyniku których Ferrari zgodziło się dostarczać swoje silniki ekipie Hondy po zmianie właściciela.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje