Bolid zespołu Alfa Romego zaprezentowany w Warszawie

​Bolid zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Orlen C41 został oficjalnie zaprezentowany w poniedziałek w Warszawie na uroczystej gali w Teatrze Wielkim Opery Narodowej.

Jak powiedział podczas prezentacji Jan Monchaux, który jest dyrektorem technicznym zespołu, bolid C41 jest wynikiem, bardzo niezwykłej sytuacji w Formule 1. Przepisy zabroniły bowiem opracowywania zupełnie nowego pojazdu na ten rok. W efekcie C41 dzieli większośc ważnych części z zeszłorocznym bolidem C39. 

Z drugiej strony przepisy wymusiły zmianę kilku elementów, np. podłogi w przedniej części samochodu.

Jak wyjaśnił Monchaux, to oznacza, że nowy bolid nie jest dużą tajemnicą dla zespołu - zwykle dopiero podczas pierwszych testów okazuje się czy prace poprowadzono w dobrym kierunku, jednak w tym roku jest inaczej. 

Reklama

Z drugiej strony niewielki zakres dozwolonych zmian powoduje, że w stawce nie dojcie do znaczących przetasowań. Zespół Alfa Romeo zakończył sezon 2020 dopiero na ósmym miejscu w klasyfikacji zespołowej. Stąd, jak wyjaśnił szef teamu, Frederic Vasseur, celem na rok 2021 jest poprawa tej pozycji.

W prezentacji bolid Alfa Romeo C41 wzięli udział również etatowi kierowcy zespołu: Kimi Raikkonen i Antono Giovinazzi oraz kierowca rezerwowy, czyli Robert Kubica.

Już w najbliższy piątek na torze w Barcelonie odbędą się pierwsze przedsezonowe testy zespołów Formuły 1. Wówczas Alfa Romeo C41 po raz pierwszy pokaże swoje możliwości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy