Reklama

Toyota na drugim miejscu?

Toyota ma duże szanse zostać drugim największym producentem samochodów na świecie. W zeszłym roku udało się jej poważnie zmniejszyć dystans dzielący ją od koncernu Ford. Według najnowszego raportu Global Market Data Book, opracowanego przez ekspertów magazynu Automative News Europe,

Toyota wyprodukowała w zeszłym roku 6.309.616 pojazdów, czyli o 7,9% więcej niż w 2001 r. Produkcja Forda była niższa o 0,5% (6.973.000 sztuk w zeszłym roku wobec 7.008.000 rok wcześniej). W rankingu największych producentów aut na świecie doszło do istotnych zmian. Na pozycję 7. wskoczył koreański Hyundai, który wyprzedził w tym zestawieniu Hondę. Hyundai wyprodukował w zeszłym roku 2.913.726 pojazdów (o 15,7% więcej), a Honda - 2.900.787 (+9,4%). Hyundai okazał się również lepszy od Hondy pod względem ilości sprzedanych przez siebie samochodów na świecie. Pozycję lidera wśród największych producentów utrzymał koncern General Motors. Jego produkcja wyniosła łącznie 8.276.000 pojazdów. (Samar)

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy