Reklama

Potrafi wykryć kradzież

Wszystkie samochody Subaru sprzedawane w Polsce zostaną wyposażone w nowy system ratunkowy.

Jego zadaniem będzie jak najszybsze poinformowanie służb ratowniczych o wypadku.

Po wystąpieniu wypadku Inteligentny System Ratunkowy (ISR) używając sygnału GPS za pośrednictwem sieci GSM automatycznie przekaże stosowną informację do stale funkcjonującego centrum monitoringu. Dyżurujący operatorzy otrzymają natychmiast sygnał alarmu zawierający informacje o czasie i miejscu oraz opis wypadku. To wszystko umożliwi zweryfikowanie zdarzenia i powiadomienie właściwych służb w celu szybkiej i sprawnej organizacji pomocy.

ISR określi sytuację awaryjną na podstawie przeciążeń działających na samochód. Jeśli uzna, że doszło do wypadku, za pomocą interfejsu Bluetooth skomunikuje pokładową nawigację z telefonem GSM i wyśle sygnał alarmowy. Pozycja pojazdu określana jest z dokładnością do 10 m.

Reklama

ISR potrafi również wykryć próby kradzieży auta czy to poprzez próbę odholowania, czy też w inny sposób (monitorowane jest napięcie w układzie elektrycznym pojazdu).

Urządzenia systemu ISR są montowane bezpłatnie w samochodach Subaru od stycznia. Pierwsze auta wyposażone w ten system pojawią się na naszych drogach na początku marca.

Oceń swoje subaru. Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kradzież

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy