Pochwal się rekordowym przebiegiem. Nowa inicjatywa Toyoty

Toyota zaprasza właścicieli samochodów japońskiej marki do pochwalenia się ich trwałością. Posiadacze modeli z przebiegiem powyżej 200 000 km mogą dołączyć do klubu i podzielić się ich niesamowitą historią w "kronice najdalszych podróży".

 

Samochody Toyoty zyskały miano pojazdów trwałych i niezawodnych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku wtórnym oraz dobrze trzymają swoją wartość. Po samych polskich drogach porusza się ogromna liczba modeli mogących pochwalić się imponującymi przebiegami.

Dla ich uhonorowania powstał "klub rekordowych przebiegów" - inicjatywa Toyoty, która ma za zadanie przybliżyć sylwetki właścicieli wspomnianych pojazdów oraz opowiedzieć, nierzadko ciekawe historie, tych długodystansowych maszyn.

Toyota - samochody na lata?

Modele japońskiego producenta nierzadko kupuje się na lata, czego potwierdzeniem mogą być wyniki tegorocznego rankingu iSeeCars. Zespół badawczy przeanalizował ponad 14,9 miliona samochodów sprzedanych w 2021 r., aby określić najbardziej niezawodne modele w oparciu o ich długoterminową niezawodność, z najwyższym odsetkiem samochodów, które osiągnęły 320 000 km (200 000 mil).

Reklama

Toyota zajęła zdecydowane pierwsze miejsce z wynikiem dwukrotnie większym niż średnia rynku. Samochodem, który najczęściej znajdował nabywców na egzemplarze z tak dużym przebiegiem był Land Cruiser, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 6 modeli Toyoty - terenowe Sequoia, 4Runner i Tundra oraz duży sedan Avalon i ikona hybryd, Prius. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | samochody używane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy