Nowe elektryki Audi, Porsche i Bentleya opóźnione. Powodem problemy w firmie tworzącej oprogramowanie

Serwis Automotive News donosi, że Audi, Porsche i Bentley mogą zostać zmuszone do przełożenia zaplanowanych premier swoich nowych samochodów elektrycznych. Powodem są liczne problemy w firmie Cariad, która zajmuje się rozwojem oprogramowania dla modeli niemieckiego koncernu.

 

Cariad - Automotive Software, to spółka, która została założona w 2020 roku przez Volkswagena. Jej celem była budowa oraz rozwój nowej platformy technologicznej i programowej dla elektrycznych samochodów niemieckiego koncernu. Chociaż pierwsze sukcesy firmy rozbudzały spore nadzieje, jej ostatnie kłopoty rzucają nieco cienia na premiery wyczekiwanych pojazdów.

Jak donoszą zachodnie media, od jakiegoś czasu rozwój poszczególnych programów został znacząco spowolniony. Firma nie odnotowuje też wymaganych skoków jakościowych względem wcześniej testowanych systemów. Według niektórych informacji - powodem złej sytuacji może być brak porozumienia pomiędzy członkami zarządu i różnice w podejściu do zarządzania spółką.

Reklama

Problem dotknie Audi, Porsche i Bentleya

Jeśli problem się utrzyma, wpłynie on na nadchodzące premiery motoryzacyjne. Dotknie on m.in. Audi, które pracuje obecnie nad innowacyjnymi pojazdami w ramach projektu Artemis. Nowy okręt flagowy czterech pierścieni miał pierwotnie trafić na rynek w 2027 roku. Niestety już teraz niektóre źródła wskazują, że terminu tego nie da się dotrzymać.

Te same źródła odnoszą się zresztą do trudnej sytuacji Bentleya, którego plany pełnej elektryfikacji do roku 2030 również zostały zagrożone. Także elektryczny Macan firmy Porsche, którego premiera została zaplanowana na przyszły rok, może zostać opóźniony.

Kierownictwo Porsche i Audi jest sfrustrowane opóźnieniami. W koncernie Volkswagen Group rosną naciski mające na celu wymuszenie reorganizacji całego działu zajmującego się oprogramowaniem do samochodów. Czy działania te przyniosą skutek i uda się dotrzymać terminów zapowiedzianych premier? Na obecną chwilę nie wiadomo. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Audi | Bentley | Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy