Mały SUV dla PSA

Współpraca Mitsubishi i grupy PSA (Peugeot i Citroen) układa się tak dobrze, że obie firmy postanowiły rozszerzyć jej zakres.

Przypomnijmy, że Mitsubishi i PSA wspólnie produkują i sprzedają pod własnymi markami średniej wielkości SUV-y (mitsubishi outlander, peugeot 4007 i citroen c-crosser; konstrukcja tego modelu opracowana została przez Japończyków).

Teraz oba koncerny poinformowały, że będą kooperować przy nowym pojeździe - również SUV-ie, ale kompaktowym.

Nowy samochód, którego premierę zaplanowano na początek 2012 roku, zbudowany będzie na płycie podłogowej mitsubishi ASX i z tym pojazdem będzie dzielił wiele części (będzie to więc konstrukcja Mitsubishi). Nowy model ma być oferowany z napędem jednej i obu osi. Roczna produkcja dla PSA (auto będzie firmowane zarówno przez Citroena, jak i Peugeota) ma wynosić 50 tysięcy sztuk. Francuzi stosować będą swój własny silnik 1.6 HDi. Jednostka ta, w autach z napędem na przód, ma zużywać tylko 4,7 l oleju napędowego na 100 km.

Reklama

Mitsubishi i PSA współpracują nie tylko na polu SUV-ów. Obie firmy mają wspólną fabrykę w Rosji, która właśnie zainaugurowała działalność, a pod koniec roku do sprzedaży mają trafić elektryczne peugeoty ion i citroeny c-zero, bazujące na opracowanym przez Mitsubishi modelu i-MIEV.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | Peugeot | Citroen | Mitsubishi | SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama