Reklama

Lambda - nowa technologia w dieslach

Firma Bosch zaprezentowała swój najnowszy produkt - nowoczesny czujnik Lambda, który w znaczący sposób poprawi pracę silnika wysokoprężnego. Chodzi tu o redukcję zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin poprzez kontrolę jakości gazów wylotowych z silnika. Lambda przez cały czas sprawdza zawartość spalin i wyniki kontroli przekazuje do systemu zarządzania pracą silnika, który z kolei koryguje działanie wtryskiwaczy, zmienia ciśnienie dolotowe powietrza, a także reguluje cyrkulację gazów wylotowych.

Lambda wpływa nie tylko na czystość spalin, ale też na żywotność całego silnika, który teraz ma znacznie lepszą ochronę, a wszystkie nieprawidłowości w jego pracy zostają momentalnie wykryte. Kilku producentów samochodów już zgłosiło chęć do seryjnego montowania systemu Bosch wyposażonego w czujnik Lambda w swoich pojazdach z silnikami wysokoprężnymi.

Do tej pory podobne sensory montowane były w silnikach benzynowych i cieszyły się ogromną popularnością. Pierwsze czujniki sprawdzające jakość spalin w samochodach Bosch wprowadził już w 1976 roku. Do 2001 roku firma skonstruowała aż 250 milionów takich urządzeń.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bosch | czujnik | firma | technologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje