Reklama

Koniec V6? Jaki będzie nastepca 370Z?

Chociaż we Frankfurcie trwa właśnie największa w tym roku impreza motoryzacyjna w Europie, producenci już skupiają się na kolejnych branżowych targach.

Następną dużą imprezą o światowej randze będzie rozpoczynający się pod koniec listopada Tokio Motor Show. Podobnie jak we Frankfurcie, na salonie spodziewać się można wysypu premier. Jedną z nich będzie nowy koncepcyjny samochód sportowy Nissana...

Auto traktować można jako zapowiedź nowej generacji popularnego modelu 370Z. Od rozpoczęcia produkcji mija właśnie czwarty rok, w kolejnych dwóch latach powinniśmy więc doczekać się następcy.

Szczegóły dotyczące budowy pojazdu trzymane są w tajemnicy, przedstawiciele Nissana zdradzili jednak, że nowe auto będzie mniejsze i lżejsze od obecnej 370-tki. Wszystko wskazuje też na to, że auto otrzyma mniejszy niż do tej pory silnik. Jednostkę V6 zastąpi najprawdopodobniej doładowana, rzędowa "czwórka". Japończycy uspokajają jednak, że osiągi na pewno nie będą gorsze niż w obecnej generacji.

Reklama

Ze źródeł zbliżonych do Nissana wynika, że w Tokio zadebiutować może również produkcyjna wersja sportowego auta nawiązującego do koncepcyjnego modelu ESFLOW z 2011 roku. Wiele wskazuje na to, że - jeśli pojazd trafi do produkcji - pozycjonowany będzie poniżej modelu 370Z.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy