Reklama

Ford zakazem produkowania i sprzedawania samochodów w Niemczech

​Ford nie będzie mógł w Niemczech produkować i sprzedawać samochodów zdolnych do połączenia z internetem. To efekt wyroku sądu z Monachium.

Wyrok dotyczy tylko Forda, ale sprawa jest szersza i dotyka wszystkich producentów samochodów oraz ich narastającego sporu z firmami technologicznymi, które domagają się tantiem za wykorzystywanie chronionych patentami rozwiązań z zakresu bezprzewodowego dostępu do sieci.

Zakaz sprzedaży samochodów łączących się z internetem

Wyrok sądu w Monachium nie jest jeszcze prawomocny, a więc może zostać zaskarżony. Ford zapewne z tego prawa skorzysta, zwrócił się już o pisemne uzasadnienie wyroku. Do czasu uprawomocnienia sprzedaż samochodów będzie możliwa, jednak firma musi wpłacić na rzecz powoda kaucję w wysokości 227 milionów euro.

Reklama

A powodem, który oskarżył Forda jest nieznana szerokiemu gronu konsumentów japońska firma IP Bridge, do której należą niektóre patenty na rozwiązania umożliwiające łączenie bezprzewodowe z internetem w technologii LTE.

Między firma technologicznymi i motoryzacyjnymi rosną w ostatnim czasie napięcia dotyczące opłat za prawo do wykorzystania technologii, które producenci samochodów używają w systemach nawigacji, komunikacji a także układach jazdy autonomicznej.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ford | LTE | internet rzeczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy