Reklama

Bmw jak c-max...

W ciągu ostatnich lat samochody rosną. Każdy następny model jest większy od poprzedniego nie tylko wzdłuż, ale również wszerz. W pogoni za przestrzenią firmy decydują się również na budowania minivanów opartych na samochodach kompaktowych.

Flagowym przedstawicielem tego trendu są toyota corolla verso czy focus c-max. Mniej wyraziście, ale w tę samą stronę zwraca się nowy golf plus.

Kolejną firmą, która dostrzega szanse w "powiększeniu" samochodu klasy kompakt jest BMW. Bawarska firma pracuje nad pojazdem, który mógłby zostać nazwany "bmw 3-max". Będzie to pierwszy pochodzący z Monachium samochód klasy MPV.

Nowe bmw nosi oznaczenie kodowe RFK. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie posiadało napęd na cztery koła, a wnętrze będzie 6- lub 7-miejscowe. Fotele będzie można dowolnie przestawiać.

Reklama

Pod maskę nowego modelu będzie trafiać szeroka gama silników począwszy od 2-litrowego diesla aż po nową 3.5-litrową jednostkę V8, która zaprojektowana została z myślą o serii 5.

Samochodem tym bawarczycy zamierzają rywalizować z nadchodzącymi Mercedesem klasy R i Audi Q7. A kiedy trafi na rynek? Najprawdopodobniej prototyp zostanie zaprezentowany na salonie genewskim w 2007 roku. Jesienią tego roku może zostać przedstawiona wersja produkcyjna, która do produkcji trafiłaby na początku 2008 roku.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy