Reklama

Almera jak megane

Aż sześć nowych modeli pojawi się w ofercie Nissana na rynek japoński po zakończeniu roku fiskalnego 2004.

Będą to kompaktowe hatchbacki Tiida i Note, luksusowy sedan Fuga, minivan Lafesta, sedan Tiida Latio oraz SUV Murano.

Tiida trafi do salonów jeszcze we wrześniu. Jest to samochód kompaktowy

napędzany zupełnie nowym, 4-cylindrowym, 1.5-litrowym silnikiem benzynowym oznaczonym HR. Jednostka ta, według zapewnień producenta, będzie oferować lepsze osiągi przy mniejszym spalaniu, w stosunku do obecnych silników o tej pojemności. Pod koniec października rozpocznie się sprzedaż modelu 4-drzwiowego oznaczonego jako Tiida Latio.

Niewykluczone, że europejski następca Almery będzie miał wiele wspólnego z tym samochodem.

Fuga to broń Nissana na rynku samochodów luksusowych. Napędzany jest 3.5-litrowym silnikiem VQ o mocy 280 KM. Samochód ma zapewniać maksimum komfortu szczególnie na długich trasach. Wyposażony jest m.in. w tempomat i pamięć ustawienia foteli. Pojazd sam rozpoznaje, kto jest kierowcą dostosowując wszelkie ustawienia do oczekiwań. Sprzedaż Fugi rozpocznie się w połowie października.

Reklama

Lafesta to minivan, który do salonów trafi na początku grudnia. Na razie producent nie ujawnia wielu informacji na jego temat.

Natomiast w styczniu przyszłego roku rozpocznie się sprzedaż modelu Note. Jest to pojazd sytuowany w klasie kompakt, który oferować ma wystarczająco dużo miejsca dla typowej rodziny.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy