Reklama

312 wadliwych seatów

Do polskich konsumentów trafiło 312 wadliwych samochodów marki Seat. Wada może doprowadzić do zapalenia się pojazdu - poinformował w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

O usterkach tych (w silnikach produkowanych przez Volkswagena) pisaliśmy już 11 grudnia ubiegłego roku (to TUTAJ), ale dopiero teraz UOKiK wydał stosowny komunikat.

W związku w wadą zostanie przeprowadzona akcja serwisowa, którą w Polsce będą objęte samochody Seat: ibiza, cordoba, toledo, leon, altea oraz alhambra, wyposażone w trzy i czterocylindrowe silniki diesla, wyprodukowane między marcem a sierpniem 2004 roku - podano w komunikacie.

Wszyscy właściciele samochodów objętych akcją (w Polsce dotyczy to 312 seatów) zostaną powiadomieni o konieczności udania się do autoryzowanej stacji obsługi.

Wada polega na możliwości pęknięcia śrub mocujących pokrywę pompy paliwowej. Może to spowodować wyciek oleju napędowego, co ma wpływ na właściwości jezdne samochodu, a nawet może doprowadzić do zapalenia się pojazdu.

Reklama

W komunikacie podkreślono, że UOKiK nie wydał w sprawie akcji serwisowej decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał firmy Iberia Motor Company SA do wycofania pojazdów z rynku ani odkupienia ich od konsumentów.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UOKiK | wada | Seat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje