Złe wiadomości dla kierowców...

Złe wiadomości dla kierowców, którzy często wypuszczają się za naszą zachodnią granicę. Bundestag, czyli niższa izba niemieckiego parlamentu, przychyliła się do wprowadzenia na niemieckich autostradach opłat za przejazd!

Co ważne, z płacenia za autostrady zwolnieni będą obywatele Niemiec, którzy finansują rozwój sieci drogowej z podatków. Za przyjemność poruszania się Autobahn’em zapłacą jedynie obcokrajowcy. Stawki mają być uzależnione od długości podróży i spełnianej przez dany pojazd normy emisji spalin. Niewykluczone, że będziemy mieć do czynienia z pewną wariacją na temat winiet i stosowanych już w Niemczech plakietek środowiskowych.

Wiadomo, że roczna opłata za korzystanie ze wszystkich niemieckich autostrad nie będzie przekraczać 130 euro. Propozycje Bundestagu poprzeć musi jeszcze Bundesrat - izba wyższa niemieckiego parlamentu. Zdania na ten temat są jednak podzielone. Wiadomo, że do pomysłu nie przychylą się m.in. deputowani z Kraju Saary czy Nadrenii-Palatynatu. Oznacza to, że nowe przepisy - najprawdopodobniej - wejdą w życie dopiero po wyborach federalnych, które zaplanowane zostały na 24 września.

Reklama

Nie zmienia to jednak faktu, że obowiązek płatności za korzystanie z niemieckich autostrad dla obcokrajowców może wejść w życie jeszcze w tym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy