Policja odzyskała BMW za 250 tys. zł

Po pościgu policjanci z Żar (Lubuskie) odzyskali skradzione w Niemczech BMW warte 250 tys. zł. Został zatrzymany 41-latek z Dolnego Śląska. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary więzienia – poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

"Po zatrzymaniu mężczyzna został przebadany testerem narkotykowym, który wykazał metamfetaminę. Jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary półtora roku więzienia za kradzież z włamaniem" - powiedział Maludy. Dodał, że po zakończeniu czynności procesowych BMW wróci do właściciela.

Auto zostało skradzione w środę w mieście Obernburg am Main i tego samego dnia odzyskane przez policję.

Informację o BMW jadącym w kierunku Polski otrzymali tego dnia m.in. funkcjonariusze z polsko-niemieckiego patrolu pełniącego służbę w Zasiekach. Kierowca dwukrotnie nie zatrzymał się do kontroli po niemieckiej stornie granicy.

Reklama

W pobliżu stacji paliw funkcjonariusze zauważyli opisany samochód, który jechał bardzo szybko. Kierowca ponownie nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

"Ominął radiowóz pędząc w kierunku miejscowości Brody. Po krótkim pościgu porzucił auto na skraju lasu i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze ruszyli za nim i zatrzymali go po krótkiej chwili, ukrywał się w głębokim rowie" - zrelacjonował Maludy.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy