Ferrari SF90 Stradale kontra Dacia Duster. Warte 2 mln zł superauto rozbite

W wyniku kolizji Ferrari SF90 Stradale z Dacia Duster włoska 1000-konna hybryda wypadła poza drogę. Teraz lokalna policja ustala jak doszło do tego zdarzenia i kto jest winny.

Do kolizji z udziałem włoskiego supersamochodu doszło we wtorek 29 marca na autostradzie D4 pod Bratysławą. Jak informuje słowacka policja, w wyniku zderzenia uszkodzona została Dacia Duster oraz Ferrari SF90 Stradale, które wypadło poza drogę do rowu.

Lekko poszkodowana została jedna osoba, ale badanie na zawartość alkoholu dało u obu kierowców wynik negatywny.

Lokalne służby, które ustalają teraz przyczyny i okoliczności tej kolizji, oszacowały straty na 500 000 euro w przypadku Ferrari oraz 5000 euro dla rumuńskiego SUV-a.

Ferrari SF90 Stradale kontra Dacia Duster. Włoskie superauto ma 1000 KM mocy

Zniszczone w wypadku SF90 Stradale to pierwsza w historii Ferrari seryjnie produkowana hybryda PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) wykorzystująca trzy silniki elektryczne oraz benzynową turbodoładowaną jednostkę V8 o pojemności 3990 ccm. Włoskie superauto posiada układ 4WD a zespół napędowy generuje 1000 KM.

Reklama

Warto przy okazji dodać, że Ferrari SF90 Stradale może przejechać do 25 kilometrów korzystając wyłącznie z energii zgromadzonej w zespole litowo-jonowych baterii.

Przyspieszenie ze startu zatrzymanego do "setki" trwa tylko 2,5 sekundy a prędkość maksymalna dochodzi do 340 km/h. Co ciekawe, dzięki zastosowanemu układowi hybrydowemu średnie spalanie SF90 Stradale - według danych producenta - nie powinno przekroczyć 6,1 litra na 100 km.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: supersamochód | Dacia Duster

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama