Jechał "anglikiem". To cud, że żyje!

Od sierpnia 2015 roku w Polsce legalnie zarejestrować można tzw. "anglika" czyli samochód z kierownicą po prawej stronie. Chociaż w związku ze zmiana przepisów sceptycy wieszczyli drogowy Armagedon - na całe szczęście - nic takiego nie miało miejsca.

Nie znaczy to jednak, że podróżowanie tego rodzaju pojazdem po naszych drogach jest uznać można za całkowicie bezpieczne... Przekonał się o tym kierowca Audi, który z kierownicą po prawej stronie, który doprowadził do czołowego zderzenia z Hondą.

Jak informuje policja z Płońska, do zdarzenia doszło w Radzikowie (gm. Czerwińsk). 32-letni kierowca Audi jechał w kierunku Płońska za innym pojazdem. Chcąc sprawdzić czy może ten pojazd wyprzedzić, postanowił zjechać na przeciwny pas ruchu... W tym momencie samochód zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka hondą. Samochodem podróżowała 39-letnia kobieta.

Reklama

Na szczęście w wypadku nikt nie zginał. Kierowcy zawdzięczają życie głównie konstruktorom pojazdów. Na całe szczęście oba temu, że oba uczestniczące w wypadku samochody były nowoczesne i stosunkowo młode. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno 32-letni kierowca Audi, jak i 39-latka podróżująca Hondą wymagali przetransportowania do szpitala. Pomocy przedmedycznej udzielili im funkcjonariusze drogówki, którzy pierwsi zjawili się na miejscu.

Oba uczestniczące w wypadku pojazdy nadają się do kasacji.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy