Reklama

Pierwsza taka impreza w Polsce!

Słowo oldtimer wzbudza wśród fanów motoryzacji pozytywne emocje. Przywracanie świetności samochodom, które znikły już z naszych ulic cieszy się ostatnio coraz większym powodzeniem.

Niestety, zwłaszcza w Polsce, nie jest to hobby ani łatwe, ani tanie. Nie dość, że odbudowanie samochodu pochłania przeważnie góry pieniędzy, to jeszcze zdobywanie niektórych części zamiennych przypomina sporty ekstremalne.

Przez długi czas kolekcjonerzy i drobni hobbyści zdani byli wyłącznie na siebie. W Polsce praktycznie nie odbywały się imprezy, na których można się było zaopatrzyć w niezbędne podzespoły, nie łatwo było też znaleźć godny zaufania warsztat, który podjąłby się odbudowy naszego klasyka. Na szczęście, około 10 lat temu sytuacja zaczęła się zmieniać. Wiele lokalnych automobilklubów powołało do życia sekcje oldtimerów, pięknie odrestaurowane pojazdy zobaczyć można było na dziesiątkach lokalnych imprez.

Reklama

Mimo tego, wciąż brakowało w Polsce wydarzenia, które przyciągnęłoby w jedno miejsce miłośników dawnej motoryzacji z całego kraju. Imprezy o randze ogólnokrajowej, którą bez mrugnięcia okiem, można by porównać z podobnymi zlotami organizowanymi w Niemczech czy Francji. Na szczęście, wkrótce ma się to zmienić.

Już 28 maja w Warszawie rozpoczną się dwudniowe targi pojazdów zabytkowych MOTO NOSTALGIA. Będzie to pierwsza impreza tak dużego kalibru organizowana w Polsce. Na terenach targowych przy ulicy Marsa 56c tłumnie zjawią się miłośnicy wszelkich gałęzi starej motoryzacji. Wśród wystawiających zobaczyć będzie można stoiska koncernów samochodowych i wielu klubów miłośników konkretnych marek. Właściciele oldtimerów będą mogli skontaktować się z producentami i dystrybutorami części zamiennych oraz przedstawicielami wydawnictw oferujących fachową literaturę pomocną przy odbudowie konkretnych pojazdów.

Do dyspozycji wystawców będzie aż 10 000 metrów kwadratowych przestronnej klimatyzowanej sali, 1 200 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej i 4 000 metrów kwadratowych zewnętrznego terenu wystawienniczego.

Patronem medialnym imprezy będzie portal Interia.pl. Na wystawie oprócz wielu ciekawie odbudowanych oldtimerów będzie też można zobaczyć auta, które kształtowały obraz polskich sportów motorowych. Prawdziwą perełką będzie chociażby ford sierra cosworth za którego kierownicą ścigał się niegdyś nieodżałowany Marian Bublewicz czy polski "karniak" 125p w wersji Monte Carlo.

Ponieważ do maja pozostało jeszcze trochę czasu, jako przedsmak imprezy publikujemy kilka zdjęć oldtimerów, które zrobiliśmy ostatnio w Santiago - stolicy Chile. Miłość do starych samochodów nie zna bowiem podziałów administracyjnych i językowych... Znacie wszystkie z tych samochodów?

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pozytywne emocje | impreza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy