Reklama

Kuzaj i Zygmunt przeciw narkotykom

W sobotę 11 stycznia, na warszawskim torze łyżwiarskim Stegny, odbędzie się impreza finałowa akcji „Sport przeciw narkotykom”, której główną atrakcją ma być niecodzienny wyścig Leszka Kuzaja z Pawłem Zygmuntem. Mistrz Polski w rajdach samochodowych, za kierownicą samochodu Subaru Impreza w barwach firmy TNT, zmierzy się z najbardziej utytułowanym polskim panczenistą, który w miniony piątek zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w biegu na 5000 metrów.

Sportowcy zgodnie podkreślają, że bez względu na to, który z nich szybciej pokona dystans wyścigu, obaj będą zwycięzcami. Dla nich przede wszystkim liczy się udział w imprezie.

Leszek Kuzaj: Zamysłem akcji jest zainteresowanie młodych ludzi sportem. Pokazanie im, że bez względu na uprawianą dyscyplinę, jest to znakomite lekarstwo na nudę. A to właśnie ona wydaje się być jedną z głównych przyczyn sięgania po narkotyki. Myśl przewodnia imprezy brzmi – Ja nie biorę, ja wygrywam! Jeśli wyścig uchroni od tego strasznego nałogu choćby jednego młodego człowieka – będzie to nasze bezcenne zwycięstwo. Jeśli chodzi o samą rywalizację, nie mogę powiedzieć wiele. To będzie jazda samochodem po czystym żywym lodzie! Nie mam doświadczenia na takiej nawierzchni. Kiedyś co prawda jechałem już po torze łyżwiarskim, ale była to impreza pokazowa, podczas której nie był mierzony czas. Nie wiem jaki osiągnę rezultat, ale obiecuję dać pokaz widowiskowej jazdy! (...) To będzie wyścig na dochodzenie. Z jednej strony toru wystartuje Paweł, z drugiej ja. Pokonamy dwa okrążenia, czyli dystans ośmiuset metrów. Oglądałem wielokrotnie występy Pawła i jestem pod dużym wrażeniem. Mówił mi, że w najszybszych miejscach, w zależności od warunków, powinien osiągnąć prędkość 50-60 km/h. To na pewno będzie bardzo ciekawy wyścig!

Reklama

Wyścig planowany jest na godzinę 16.00, ale impreza na warszawskich Stegnach rozpocznie się już o 10.30. Organizatorzy zapraszają bowiem na „Ślizgawkę z gwiazdami”, w której udział zapowiedzieli między innymi: Wojtek Brzozowski, Małgorzata Kożuchowska, Mateusz Kusznierewicz, Józef Łuszczek, Artur Partyka, Anna Rechnio, Ryszard Rynkowski, Erwina Ryś-Ferens, Dorota Staszewska i Karol Strasburger. Na łyżwach pojawią się oczywiście także główni bohaterowie imprezy: Leszek Kuzaj i Paweł Zygmunt, a Anna Rechnio da specjalny pokaz jazdy figurowej. Po wyścigu rozpocznie się część artystyczna, zakończona koncertem Partycji Markowskiej. Wstęp wolny!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy