Znany aktor wystawił na sprzedaż kultowego klasyka. Jest w idealnym stanie

Citroen 2CV to prawdziwa legenda, kojarzona często z kultową postacią żandarma z Saint Tropez granego przez Louis de Funesa. W Europie model ten jest jednym z najczęściej kolekcjonowanych oldtimerów. Niedawno jeden z egzemplarzy francuskiego klasyka pojawił się na sprzedaż. Co ciekawe – jego właścicielem jest nie kto inny, jak słynny aktor Andrzej Grabowski.

Znany polski aktor Andrzej Grabowski zdecydował się wystawić na sprzedaż jeden ze swoich samochodów. Odrestaurowany i zachowany w niemal idealnym Citroen 2CV pojawił się w ofercie firmy Classic Cars Warsaw.

Citroen jest w fantastycznym stanie

Jak można wyczytać w ogłoszeniu - należący do aktora egzemplarz pochodzi z 1983 roku i jest po kompletnej renowacji karoserii oraz mechaniki. Samochód przeszedł przegląd wszystkich podzespołów po postoju do uruchomieniu przed sezonem. Także jego wnętrze prezentuje się oszałamiająco i zostało zachowane oryginalnym stanie. Ponadto pod maską oraz tylną klapą pojazdu znalazły się dwa podpisy aktora.

Reklama

Jak podkreśla sam Andrzej Grabowski - wystawiony na sprzedaż model jest utrzymany w fantastycznym stanie, a gdy nim jeździł "nie było człowieka, który nie popatrzyłby się na ten samochód". Co więcej - przyszły właściciel będzie też mógł otrzymać zdjęcia pamiątkowe z P. Andrzejem podczas przekazania samochodu.

Cena za kultowy pojazd wynosi obecnie 75 tys. zł.

Citroen 2CV - "kaczka", która zmotoryzowała Francję

Citroen 2CV, zwany pieszczotliwie "kaczką" to pojazd, który na zawsze zmienił oblicze francuskiego rynku motoryzacyjnego. Prace nad tym legendarnym dziś modelem rozpoczęły się jeszcze przed II wojną światową.  Dyrektor generalny Citroena chciał samochodu, który zapewniałby wygodny  i ekonomiczny transport czterech osób i bagażu, a jego budowa byłaby  prosta i niezawodna jednocześnie.

Pierwsza prezentacja Citroena 2CV odbyła się w obecności prezydenta Republiki Francuskiej - Vincenta Auriola. Mimo iż niektórzy drwiąco komentowali nietypową sylwetkę samochodu, inni z miejsca dostrzegli w 2CV zalety, których brakowało większości ówczesnych modeli.

Pierwsze produkcyjne Citroeny 2CV zjechały z linii montażowej fabryki w Levallois w 1949 roku. Samochód otrzymał silnik o skromnej pojemności 375 cm3 i jeszcze skromniejszej mocy 9 KM. Liczne modernizacje i sympatia nabywców ceniących sobie prostotę sprawiła, że model przetrwał w ofercie marki aż do 1990 roku

Obecnie Citroen 2CV jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon europejskiej motoryzacji. Na całym świecie funkcjonuje niezliczona ilość klubów zrzeszających właścicieli i sympatyków tego uroczego pojazdu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Citroen | Citroen 2CV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy