Źle zaparkowany samochód prezydenta Dudy z blokadą

Prezydent Andrzej Duda ma problemy ze strażą miejską. Jego prywatne auto, które od przeszło miesiąca utrudnia poruszanie się po chodniku przy jednej z ulic Krakowa, doczekało się blokady na koło...

Jak informuje "Gazeta Krakowska", przy ulicy Turystycznej w Krakowie, od kilku tygodni stoi nieprawidłowo zaparkowany Volkswagen Golf. Samochód utrudnia pieszym korzystanie z chodnika. Kierowca nie pozostawił im bowiem wymaganego przepisami 1,5 m. W związku z tym, w poniedziałek, na koło pojazdu założona została blokada.

Jak się okazuje - właścicielem Volkswagena jest nie kto inny, jak urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jak wynika z nieoficjalnych informacji samochodem, najprawdopodobniej, porusza się córka głowy państwa - Kinga. Auto widnieje jednak w ubiegłorocznym oświadczeniu majątkowym prezydenta. Czy głowa państwa ukarana zostanie mandatem za nieprawidłowe parkowanie?

Reklama

Pytany przez dziennikarzy "Gazety Krakowskiej" Marcin Warszawski z krakowskiej straży miejskiej dyplomatycznie stwierdził, że "mandat to sprawa indywidualna". Nie zmienia to jednak faktu, że - zgodnie z obowiązującym prawem - właściciel auta powinien zgłosić się do wyznaczonej jednostki w celu wyjaśnienia sprawy. Póki co, właściciel samochodu się nie pojawił. A samochód stoi i blokuje chodnik...

Jak sądzicie, czy ktokolwiek odważy się ukarać kierowcę czerwonego Golfa mandatem? A może w grę wejdzie prawo łaski, dzięki czemu wymiar sprawiedliwości zostanie uwolniony od tej kłopotliwej sprawy...?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama