Reklama

Nowa broń policji!

Policjanci w cieszącym się wątpliwą sławą niebezpiecznego miejsca brytyjskim hrabstwie Humberside, otrzymali właśnie nową broń.

Do tej pory funkcjonariusze ścigali przestępców subaru imprezami. Nadszedł jednak czas na wymianę czteronapędowych samochodów, które - co ciekawe - nie spełniały pokładanych w nich nadziei.

Reklama

Wymagania postawione przed ich następcami były więc wysokie. Jaki samochód był w stanie je spełnić?

Otóż wybór padł na... lexusa IS-F. Pod maską auta pracuje pięciolitrowy silnik V8 generujący moc 416 koni mechanicznych. Jak przyznają sami policjanci, flota takich samochodów na pewno wpłynie na efektywność ich działań.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na wybór lexusa był fakt, iż nowe samochody zapewniają doskonałe właściwości jezdne, ale jednocześnie są na tyle komfortowe, że nie cierpi zainstalowana na ich pokładzie elektronika, będąca elementem systemu komputerowego wykorzystywanego przez brytyjską policję.

Lexusy, podobnie jak inne pojazdy kandydujące do pracy w policji, zostały poddane kompleksowym testom trwającym pełny rok.

Wysokie wymagania postawione przez Anglików sprawiły, iż powstał jeden z najbardziej zaawansowanych pojazdów policyjnych na świecie. Jednak polscy policjanci nie mają czego zazdrościć swym kolegom z Wysp. Oni również przesiedli się niedawno do nowych maszyn. Polonezy powędrowały na złomowiska, a postrachem kierowców są teraz kie ceed. "W dieslu" i z klimatyzacją...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja | broń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje