Reklama

Jeśli za tylną wycieraczką widzisz taką kartkę, to wiedz, że coś się dzieje

Złodzieje stosują wiele wymyślnych metod, żeby odwrócić uwagę kierowcy i ukraść samochód lub po prostu zabrać jakieś cenne przedmioty znajdujące się w środku. Jedną z najpopularniejszych metod jest kartka za tylną wycieraczką. Podpowiadamy, na czym polega ta metoda.

Złodzieje bardzo często żerują na chwili nieuwagi kierowców, którzy nie zwracają uwagi na drobne szczegóły lub działają schematycznie, nie podejrzewając, że za rogiem czai się człowiek, który nie ma dobrych intencji.

Dlatego złodzieje stosują mało skomplikowane metody, które na nasze nieszczęście niestety okazują się bardzo skuteczne. Warto mieć świadomość działań, które najczęściej stosują.

Metoda "na kartkę" - na czym polega?

Jeśli zauważyliśmy, że za wycieraczką tylnej szyby znajduje się biała kartka lub jakaś ulotka - prawdopodobnie nasz samochód mógł być celem przestępców. Najczęściej ta metoda jest wykorzystywana w sytuacjach, gdy samochód stoi zaparkowany tyłem do ulicy.

Reklama

Kierowca podczas cofania zauważy kartkę, a po wyjechaniu z miejsca parkingowego będzie chciał się jej pozbyć. Bardzo często pozostawia wtedy włączony silnik, zaciąga hamulec ręczny i po prostu wysiada z pojazdu, żeby usunąć niepotrzebny przedmiot ograniczający widoczność.

Wtedy do akcji wkraczają złodzieje, którzy potrafią w kilka sekund zając miejsce za kierownicą i odjechać samochodem sprzed nosa kierowcy. Często nawet nie przejmują się tym, że próbujemy im zatarasować przejazd. Taka sytuacja może się zakończyć tragicznie, gdy uciekający w popłochu złodziej uderzy w próbującego go zatrzymać kierowcę samochodu.

Jak uchronić się przed metodą "na kartkę"?

Nie ma stuprocentowej metody, żeby uchronić się przed kradzieżą samochodu. Jednak warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które pomogą nam zapobiec utraty samochodu lub wielu cennych przedmiotów znajdujących się w jego środku.

Jeśli zamierzamy opuścić miejsce za kierownicą, żeby pozbyć się przeszkody, należy w pierwszej kolejności zgasić silnik i podczas wysiadania zabrać ze sobą kluczyk od samochodu. Dobrą metodą jest również natychmiastowe zaryglowanie drzwi, co utrudni dostęp do kabiny po przeciwnej stronie samochodu.

Oczywistym jest, że nie powinniśmy pozostawiać na fotelu pasażera lub tylnej kanapie portfeli, torebek lub innych cennych przedmiotów, które mogą już wcześniej skusić złodzieja. Być może dzięki tym prostym zasadom uda się skutecznie utrudnić działanie złodziejom.

*Zdjęcie ilustracyjne

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy